Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Enrique Iglesias

Enrique Iglesias

Enrique IglesiasSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
08.05.1975
miejsce urodzenia:
Madryt, Hiszpania
dyscyplina:
piosenkarz, kompozytor, aktor
social media:

Opis

Enrique Iglesias - kariera

Enrique Iglesias to wokalista, twórca piosenek i producent muzyczny. Jest synem znanego piosenkarza Julio Iglesiasa. Urodził się w 1975 roku w Madrycie. Dorastał i studiował w Miami. Przerwał studia, by rozpocząć karierę muzyczną. Nie chcąc być postrzegany przez pryzmat ojca, przyjął pseudonim Enrique Martínez i podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa Records. Wyjechał do Toronto, aby nagrywać swój debiutancki album, zatytułowany „Enrique Iglesias”, który ukazał się w 1995 roku. Zawierał on rockowe ballady jak na przykład „Si Tú Te Vas”. Ku zaskoczeniu samego Enrique, płyta pokryła się złotem w Portugalii i sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy na świecie. Otrzymał też nagrodę Grammy oraz tytuł artysty roku od tygodnika Billboard. Wydany rok później „Vivir” również odniósł sukces, a Enrique wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową.

Przełomem w karierze artysty była piosenka „Bailamos” z 1999 roku. Trafiła na 1. miejsce notowań w Stanach, a także znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Bardzo dziki zachód”.

Enrique Iglesias - albumy

W 2001 roku ukazał się album „Escape”. Znalazły się na nim piosenki „Don't Turn Off The Lights” czy „Hero”. Ostatni album artysty - „Sex and Love” ukazał się w 2014 roku. Pochodzi z niego światowy hit „Bailando”, nagrany z Gente de Zona i Descemer Bueno. Najnowsze utwory Enrique to duet z Pitbullem - „Move to Miami” oraz „El Baño” (duet z Bad Bunny).

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też