Dub Fx

Dub Fx

Są artyści, o których nie wiemy zbyt wiele, a okazuje się, że popularnością nie raz nie tylko dorównują, ale nawet i przebijają artystów, którzy mają podpisane kontrakty z wytwórniami. Oczywiście, są to wyjątki, ponieważ w dzisiejszym świecie trudno o popularność, jeżeli nie ma kontraktów z podmiotami zajmującymi się promocją. Na szczęście jednak pomimo tych czasów, w których liczą się lajki, udostępnienia oraz krótkie filmiki, liczy się również muzyka. Jednym z ostatnich przedstawicielem takiego gatunku jest Dub FX. Jest to bardzo ciekawa persona, o której zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej. Nie pozostaje nam innego, jak tylko zachęcić do przeczytania poniższego artykułu.

Kim jest Dub FX? Jaka jest jego historia?

Chcąc opisać historię Dub FX należy powiedzieć na wstępie kim jest, jak się nazywa oraz jaki rodzaj muzyki reprezentuje. Benjamin Stanford, bo takie jest prawdziwe imię Dub FX urodził się 11 czerwca 1983 w St Kilda w Australii. Jest historia jest nietypowa, ponieważ nie jest to artysta mainstreamowy, o którym rozpisują się media na całym świecie, a jego muzyka też nie należy do najbardziej typowych. Cały fenomen tkwi w tym, że jest ulicznym muzykiem, aczkolwiek tworzy też swoje kompozycje. Tak często zdarza nam się narzekać, że muzyka, która była przed laty była prawdziwa, a w XXI wieku artysta jest bardziej odtwórcą, który nie ma wiele wspólnego z tym, co tak naprawdę wyśpiewuje. Twórczość Dub FX z pewnością jest prawdziwa, a charakteryzuje ją to, że jego głos powtarza się w kółko oraz jest przetworzony za pomocą loop station. 

 

Stanford tworzy już od wielu lat, a trzeba powiedzieć, że cały swój fenomen zawdzięcza temu, że nie jest promowany przez wielkie wytwórnie, gdyż nie ma żadnego podpisanego kontraktu. To wyjątek, ponieważ ciężko zrobić karierę na podstawie tego, że można grać na ulicy i tworzyć maksymalnie niezależnie. Na pewno to jest czynnik wyróżniający go na scenie muzycznej, chociaż należy powiedzieć, że jego muzyka zdecydowanie broni się, czego dowodem jest ilość wydanych albumów, ale przede wszystkim popularność, której doświadcza na co dzień. To paradoks, że można być popularnym, ale zarazem nie być częścią mainstreamu i raczej stać z boku.

Jakie są osiągnięcia Dub FX?

W kontekście osiągnięć na pewno nie będziemy mówić o takiej popularności jak najbardziej znanych muzyków. Oni są co prawda wybitnymi personami, jednak ekspozycja ich wizerunku jest czymś naturalnym, co pozwala budować widownię. Dub FX jest zupełnie innym przypadkiem, ponieważ jak wspomnieliśmy, nie należy on do głównego nurtu muzyków. To, co należy podkreślić, to ilość wydanych albumów. Na chwilę obecną jest to 8 albumów, które na pewno nie są ostatnim słowem Dub FX. Jego muzyka rozpowszechniła się za pomocą internetu, bo erze "przedinternetowej" nie byłoby takiej możliwości. Popularne serwisy wideo pozwalają na rozpowszechnianie takich fenomenów jak Dub FX i tym samym tylko pokazuje, że jest to potężne medium, które trzeba cenić.

 

Chcąc przeanalizować osiągnięcia Dub FX, należy mówić raczej o wypełnianiu sal koncertowych oraz ogromnej popularności w sieci. Z racji tego, że nie jest to mainstreamowy muzyk, to popularne nagrody zapewne nigdy go nie czekają, ale Stanford walczy o coś innego - o uznanie widowni. I właśnie ona docenia to, że można zrobić karierę będąc z boku i nie wychylają się, i być sobą. Obecnie tak często narzekamy, że artyści nie są prawdziwi i są produktem marketingowym. Najbardziej znane utwory jak "Flow" z Mr. Woodnote mają ponad 35 milionów wyświetleń czy "No rest for the weekend" z CAde&Mahesh Vinayakram, co tylko pokazuje, że ludzie z całego świata doceniają jego muzykę. Dub FX koncertuje na całym świecie, a nawet pojawił się w Polsce, gdzie zagrał 3 koncerty w dniach 2-4.09.2021. Miał okazję zagrać na jednym z najbardziej popularnych festiwali jakim jest Glastonbury.

 

Cały fenomen Dub FX polega na tym, że miesza ogromną liczbę gatunków muzycznych. Są to m.in. dubstep, breaks, jungle, triphop, hip-hop, a najistotniejsze jest to, że wszystko dzieje się na żywo. Jakby tego było mało, w dodatku do tego jeszcze śpiewa. Trudno sobie to wyobrazić, dlatego warto zapoznać się z jego twórczością, bo jest to coś niewiarygodnego. Zdecydowanie tym samym można go uznać za uniwersalnego wokalistę. Jego profil na Facebooku obserwuje prawie 600 tys. fanów, co jest fantastycznym wynikiem jak na kogoś, kto wręcz nie miał prawa zrobić kariery.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dub FX: Damian Syjonfam, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Dub Fx - Często zadawane pytania

  • Dub FX nazywa się Richard Stanford, urodził się 11.06.1983 i pochodzi z Australii.
  • Ciężko jednoznacznie powiedzieć jaki gatunek muzyki reprezentuje Dub FX, ponieważ jest to mieszanka dubstepu, jungle, triphopu i hip-hopu. Tak naprawdę na scenie robi wszystko, więc jako artysta, nie wpisuje się w jeden konkretny gatunek muzyki.
  • Dub FX wydał na razie 8 płyt - pierwszą w 2007 roku, a ostatnie dwie w 2020 roku.
  • Najbardziej popularnym filmem w sieci jest materiał nagrany w Bristolu z Mr. Woodnote, który zobaczyło ponad 35 milionów wyświetleń.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dub Fx
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/