Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paweł Pogorzałek

Paweł Pogorzałek

Paweł PogorzałekSzczegółyOpisWydarzeniaPaweł Pogorzałek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Aktor teatralny, filmowy, dubbingowy i serialowy

Opis

Paweł Pogorzałek to urodzony w 1995 roku polski aktor teatralny, filmowy, serialowy oraz dubbingowy. Jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (na Wydziale Aktorskim). W 2019 roku dołączył do gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Wiele ról teatralnych

Jeszcze przed dołączeniem do Teatru Wybrzeże, Paweł występował w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Zagrał tam m.in. w spektaklach „Płatonow” i „Słowacki umiera”. W 2019 roku postanowił związać się na dłużej ze wspomnianym już wcześniej Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Pracując dla niego zagrał w takich przedstawieniach, jak:

 • „Kordian”,
 • „Faust”,
 • „Szelmostwa Lisa Witalisa”,
 • „Sceny z egzekucji”,
 • „Koło Sprawy Bożej”,
 • „Punkt zero”,
 • „Złoty klucz”,
 • „Wyzwolenie”.

Na swoim koncie Paweł ma też grę w spektaklu „Ostatni dzwonek. Utopia”. Z tym lubiącym wyzwania aktorem, w teatrze współpracowali już: Magdalena Gorzelańczyk, Justyna Bartoszewicz, Cezary Rybiński, Małgorzata Oracz, Marcin Miodek, Krzysztof Matuszewski, Jacek Labijak, Łukasz Szczepanowski, Szymon Czacki czy też Magda Grąziowska.

Na teatrze świat się nie kończy – podsumowanie dorobku filmowego i serialowego

To, że Paweł Pogorzałek ma dużo wspólnego z teatrem wiadomo od dawna, ale widzowie kojarzą go też oczywiście z ról filmowych i serialowych. W jakich produkcjach zaprezentował się polskiej widowni? Oto kilka z nich:

 • „Medium”,
 • „Komisarz Alex”,
 • „Ekstremalni”,
 • „Zasada przyjemności”,
 • „Homemovie”,
 • „Król”,
 • „Bracia”.

Nie można jednocześnie zapominać o grze w etiudzie szkolnej o nazwie „Miłość”. Na planie filmowym lub serialowym Paweł spotkał się już m.in. z Łukaszem Gawrońskim, Michałem Balickim, Michałem Kłodnickim, Pawłem Charytonem, Przemysławem Przestrzelskim czy też Michałem Iwaszkiewiczem.

Przygoda dubbingowa

Czy wszyscy fani talentu Pawła Pogorzałka wiedzą, że ten artysta jest też aktorem dubbingowym? Niekoniecznie, ale wypada wspomnieć o tym, że Paweł podkładał głos do gry „Świnka Peppa: Światowe przygody”.

Wydarzenia

Paweł Pogorzałek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Pogorzałek?

Miejscowości, w których Paweł Pogorzałek wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Kim tak właściwie jest Paweł Pogorzałek i kiedy się urodził?
Paweł Pogorzałek to polski aktor teatralny, serialowy, filmowy i dubbingowy, który urodził się w 1995 roku. Powiązany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (od 2019 roku), choć wcześniej grał dla Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego (Wydział Aktorski).
W jakich spektaklach teatralnych można już było oglądać Pawła Pogorzałka?
Pawła Pogorzałka można było oglądać m.in. w takich spektaklach, jak: „Płatonow”, „Słowacki umiera”, „Kordian”, „Faust”, „Sceny z egzekucji”, „Szelmostwa Lisa Witalisa”, „Koło Sprawy Bożej”, „Złoty klucz”, „Punkt zero” czy też „Wyzwolenie”.
W jakich filmach oraz serialach można było zapoznać się z aktorskim talentem Pawła Pogorzałka?
Paweł Pogorzałek zaprezentował swój aktorski talent m.in. w takich filmach i serialach, jak: „Medium”, „Komisarz Alex”, „Zasada przyjemności”, „Ekstremalni”, „Homemovie”, „Król” oraz „Bracia”.
Kto współpracował już z Pawłem Pogorzałkiem?
Z Pawłem Pogorzałkiem współpracowali już następujący artyści: Michał Iwaszkiewicz, Krzysztof Matuszewski, Magdalena Gorzelańczyk, Małgorzata Oracz, Paweł Charyton, Michał Kłodnicki, Michał Balicki, Marcin Miodek, Jacek Labijak, Magda Grąziowska, Cezary Rybiński, Justyna Bartoszewicz, Łukasz Szczepanowski, Szymon Czacki czy też Przemysław Przestrzelski.

Fani lubią też

Zobacz też