Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Caroline Polachek

Caroline Polachek

Caroline PolachekOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Caroline Elizabeth Polachek urodziła się 20 lipca 1985 roku. Jest to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów oraz producentka muzyczna. Dorastała w Connecticut. Jest współzałożycielką zespołu Chairlift, który wykonywał muzykę indie pop. W latach dwutysięcznych zespół podbił scenę muzyczną piosenką "Bruises". W tym czasie pracowała też nad projektami Ramona Lisa i CEP. Po rozwiązaniu zespołu Chairlift w 2017 roku zaczęła tworzyć pod własnym nazwiskiem. 

Początki kariery

Caroline Polachek urodziła się na Manhattanie. Przez kilka lat mieszkała z rodzicami w Tokio, a później przeprowadzili się do Connecticut, gdzie dziewczynka zaczęła śpiewać w chórze. Grała także na keyboardzie. Muzyka stała się dla niej ucieczką przed trudnymi emocjami podczas rozwodu rodziców. Grała tradycyjne japońskie piosenki oraz utwory z anime. Jako nastolatka zaczęła chodzić na koncerty. Najchętniej słuchała punka, jazzu i post-hardcore emo. Podczas swojej edukacji grała w kilku zespołach.

Caroline Polachek - kariera pod różnymi pseudonimami

Jako prawdziwy początek kariery artystki można uznać założenie zespołu Chairlift w 2006 roku. W 2007 roku zespół wydał swoją pierwszą EP-kę "Daylight Savings", która zwiastowała nadejście ich pierwszego albumu "Does You Inspire You". Drugi album ukazał się w 2012 roku i nosił tytuł "Something". Nagrali także dwa teledyski do piosenek z płyty "I Belong in Your Arms" oraz "Amanaemonesia". 

W 2008 roku Caroline Polachek założyła chór Girl Crisis, do którego należało także 12 innych dziewcząt. Chór nagrywał dwa covery rocznie od 2008 do 2013 roku. Można było usłyszeć nowe wersje utworów takich artystów jak Ace of Base, Leonard Cohen czy Nirvana oraz Black Sabbath. 

W 2013 roku zaczęła występować pod pseudonimem Ramona Lisa. Jej debiutem pod tym pseudonimem był album studyjny "Arcadia", który ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Piosenki pisała w rezydencji w Rzymie, który zainspirował ją do tworzenia. W tym samym roku skomponowała i wyprodukowała także instrumentalne podkłady muzyczne do promocyjnych wideo dla Proenza Schouler i Tess Giberson.

W 2016 roku zespół Chairlift wypuścił swój ostatni album i zapowiedział, że rozwiązuje swoją działalność po trasie koncertowej zapowiedzianej na wiosnę 2017 roku. Caroline tworzyła w tym czasie swój drugi album solo, który nosił tytuł "Drawing the Target Around the Arrow". Wypuściła go pod pseudonimem CEP, który pochodzi od jej inicjałów. W 2016 roku wystąpiła także gościnnie w piosence "Ashes of Love", której autorem jest Danny L Harle. W późniejszym czasie współpracowała także z innymi gwiazdami. 

Jej pierwszym singlem wypuszczonym pod własnym nazwiskiem był "Door". Następnie wypuściła jeszcze dwa single i zapowiedziała, że pracuje nad swoją kolejną płytę "Pang", która została wypuszczona w 2018 roku. W 2021 roku miała okazję występować podczas trasy Future Nostalgia, na której główną gwiazdą byłą Dua Lipa. Później zaczęła pracę nad kolejnym singlem "Crash", który ukazał się w 2022 roku. 

Caroline Polachek - dyskografia

Artystka przez wszystkie lata swojej kariery wydawała kilka płyt jako członkini zespołu Chairlift oraz pod różnymi pseudonimami:

  • "Does You Inspire You" (2008 rok z zespołem Chairlift),
  • "Something" (2012 rok zespołem Chairlift),
  • "Arcadia" (2014 rok jako Ramona Lisa),
  • "Moth" (2016 rok jako zespół Chairlift),
  • "Drawing the Target Around the Arrow" (2017 rok, pod pseudonimem CEP).

Pod swoim własnym nazwiskiem wypuściła takie płyty, jak "Pang" (2019 rok) oraz "Desire, I Want to Turn Into You" (2023 rok). 

Była także nominowana do nagrody Grammy Awards za pracę nad albumem Beyonce w 2014 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka była debiutancka piosenka Caroline Polachek pod własnym nazwiskiem?
Jej debiutancką piosenką był utwór "Pang", który został wypuszczony w 2019 roku.
Jaka jest najbardziej znana piosenka Caroline Polachek?
Najbardziej znana piosenka tej artystki to "So Hot You're Hurting My Feeling". Jest tak popularna, ponieważ stała się viralem na TikToku.
Z kim współpracuje Caroline Polachek?
Piosenkarka współpracuje z wieloma artystami. Na swoim koncie ma już współprace z Blood Orange, Sbtrkt, Fischerspooner, Charli XCX, Christine and the Queens, a także Grimes.
Jaką muzykę wykonuje Caroline Polachek?
Artystka wykonuje muzykę należącą do takich gatunków jak: alternative, art, indie, experimental oraz avant-pop.
Jak nazywały się trasy koncertowe Caroline Polachek?
Jej trasy koncertowe to Pang Tour (lata 2019-2020), Heart Is Unbreaking (w 2021 roku) oraz Spiraling Tour, którą zaplanowała na 2023 rok.

Fani lubią też

Zobacz też