emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Bracia Figo Fagot

06.10-24.11.2023 Kraków, Warszawa, Wrocław

Organizator: Progresja

od 120,00 zł
Bracia Figo FagotBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Kraków

Festiwal na Bogatości 30%: Bracia Figo Fagot
piątek
06.10.2023
20:00

Festiwal na Bogatości 30%: Bracia Figo Fagot

Kraków, Klub Studio

Warszawa

Bracia Figo Fagot + Cjalis + Figo i Samogony
sobota
07.10.2023
21:00

Bracia Figo Fagot + Cjalis + Figo i Samogony

Warszawa, Progresja

Wrocław

Bracia Figo Fagot
piątek
24.11.2023
20:00

Bracia Figo Fagot

Wrocław, Centrum Koncertowe A2

O wydarzeniu

Bracia Figo Fagot, a także Cjalis oraz Figo i Samogony zapraszają na “Festiwal na bogatości 30%”. Niekwestionowani królowie pastiszu jak co roku rozkołyszą warszawską publiczność brzmieniem syntezatorowych solówek, elektronicznych sampli z najgłębszych odmętów klimatu disco-chłosty oraz prześmiewczych tekstów z celną i wyrazistą puentą. Pozwólcie ponieść się ich melancholijnym bitom i tanecznej euforii! Bracia Figo Fagot + Cjalis + Figo i Samogony bilety dostępne w sprzedaży.

  • Kraków - 6.10.2023, Klub Studio
  • Warszawa - 7.10.2023, Progresja
  • Wrocław - 24.11.2023, Centrum Koncertowe A2

Bracia Figo Fagot

Zespół Bracia Figo Fagot został założony we wrześniu 2010 roku, na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

Bracia Figo Fagot mają na koncie sześć albumów studyjnych, spośród których pięć pokryło się złotem. Najnowszy krążek BFF, zatytułowany "Miliony internautów mogą się mylić", ukazał się nakładem S.P. Records w grudniu 2020. Płytę promowały utwory “Karolino (KOCHAM CIĘ)” oraz "Nie zaufam nigdy już”. Na krążku nie zabrakło także hitów, które doczekały się milionów wyświetleń na YouTube - „Wędkarza miłości”, „Pakistańskiego chłopca" czy „Ugi Boogie”. Do współpracy nad albumem Figo i Fagot zaprosili znanych producentów - Sir Micha oraz Andrzeja Izdebskiego.

Cjalis

Cjalis to postać znana z serialu “Blok Ekipa”, za którą stoi Bartosz Walaszek – muzyk, filmowiec i współtwórca formacji Figo-Fagot. W tym wcieleniu artysta wykonuje utwory utrzymane w klimacie elektro punk. Ma na swoim koncie takie hity jak „Autodancing”, „Królowa Dzielni” czy „Ciuralla”. Odtwórcą roli i kompozytorem piosenek Cjalisa jest Bartosz Walaszek, a kreacja charyzmatycznej postaci została pierwotnie stworzona na potrzeby popularnego serialu "Blok Ekipa". Piosenki Cjalisa biją rekordy popularności na portalu YouTube. Przykładem może być m.in. teledysk do utworu "Autodancing" (2,9 mln wyświetleń), "Melanż u Dzikiego" (3,3 mln wyświetleń), "Królowa Dzielni" (5,2 mln wyświetleń) czy "Ciuralla" (8,7 mln wyświetleń).

Figo i Samogony

Figo i Samogony to Piotr Połać z zespołem, znany jako połowa duetu Bracia Figo Fagot, ale też muzyk kapel Speculum, Darmozjady i Proces. Z Samogonami współpracuje Andrzej Izdebski, producent m. in. Ralpha Kamińskiego, Kazika Staszewskiego i Braci Figo Fagot. Formacja Figo i Samogony to spin-off wg pomysłu młodszego Brata, Fabiana "Figo" Barłosia, w którego postać wcielał się w zespole Bracia Figo Fagot Piotr Połać. Występ będzie romantyczną odsłoną szalonego disco-elektro, inspirowanego m. in. Papa Dance i nie tylko.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też