Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Carcass

CarcassOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Carcass to pochodzący w Wielkiej Brytanii zespół muzyczny wykonujący death metal/goregrind. Założony został w 1985 roku w Liverpoolu przez gitarzystę Disattack - Billa Steera oraz Kena Owena.

Początek kariery Carcass

W 1987 roku do zespołu Caracas dołączył Jeffrey Walker, który był członkiem grupy Electro Hippies. Zespół Carcass określany jest przez wiele osób jako jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych zespołów na scenie deathmetalowej. Dzięki niebywałej energii grupa zdobyła uznanie fanów na całym świecie.

 

Zespół w swojej twórczości wiele uwagi poświęcił tematom wiążących się z obszarem medycznym i dziwacznych połączeniach medycznego wyposażenia oraz substancji chemicznych z ludzką anatomią. Specjalistyczna terminologia używana przez grupę sprawiła, że zaczęto podejrzewać, że niektórzy członkowie zespołu studiowali medycynę.

 

Prawdą jest, że siostra Jeffa Walkera studiowała pielęgniarstwo, to właśnie od niej Jeff pożyczał słowniki z terminologią medyczną, które wykorzystał przy tworzeniu tekstów do utworów zespołu Carcass. Początkowo kontrowersyjne teksty miały nakłonić słuchaczy między innymi na przejście na wegetarianizm. Z biegiem czasu zespół zmienił muzykę i teksty na wzbudzające mniej emocji. Ich muzyka stałą się bardziej melodyjna.

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY - SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też