Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh
Home Koncerty Metal Kreator, Anthrax + special guest Testament

Kreator, Anthrax + special guest Testament

11.12.2024 Katowice

Organizator: Knock Out Productions

Kreator, Anthrax + special guest TestamentBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Kreator, Anthrax + special guest Testament
środa
11.12.2024
18:30

Kreator, Anthrax + special guest Testament

Katowice, Hala Spodek

O wydarzeniu

Thrash ‘Till Death: Kreator i Anthrax na jedynym koncercie w Polsce, gościem specjalnym będzie Testament!

Thrashmetalowe legendy wystąpią 11 grudnia w Katowicach, a wesprze ich gość specjalny, o jakim mogliśmy tylko marzyć: Testament. To będzie maksymalnie thrashowa noc. Kreator zaprezentuje nurt w najbardziej jadowitej i wściekłej odsłonie, a Anthrax w crossoverowej, melodyjnej, często eklektycznej. Wyciągajcie katany z szafy i czyśćcie białe hi-topy – przydadzą się, bo w roli tych dwóch legendarnych formacji zagra jeszcze jedna – amerykański Testament.

Kreator

Kiedy wydawali “Pleasure to Kill” przed prawie czterdziestoma laty, nie było w thrashu brutalniejszych zawodników. Dziś za to niełatwo w nurcie znaleźć kogoś równie konsekwentnego i jakościowego od Kreatora. Bo po różnie przyjmowanych eksperymentach z lat 90. i wielkim powrocie za sprawą “Violent Revolution” niemiecka maszyna niezmiennie znajduje się na fali wznoszącej, udowadniając wszystkim, że ich wiodąca gatunkowa pozycja w Europie nie jest przypadkiem. Co więcej, Mille Petrozza i koledzy nie udają, że wciąż mamy rok 1986, że świat nie poszedł do przodu. Do thrashowej chłosty bez cienia niezręczności dorzucają gitarowe leady godne heavymetalowych klasyków, a nawet trochę nowocześniejszej ekstremy w typie melodyjnego death metalu. No i koncerty – te zawsze mieli zabójczo skuteczne.

Anthrax

W połowie lat 80. amerykański thrash rozwijał się w kierunku “szybciej, ciężej, jeszcze agresywniej”, a Anthrax – pozostając w widełkach nurtu – zakręcił w inną stronę. Właśnie dlatego pokochali ich fani. Zawsze robili swoje, nie zważając na to, co wypada. Słowem: leaders not followers. Nowojorczycy pod dowództwem niezmordowanego Scotta Iana przerabiali na metalowym gruncie wiele rzeczy zanim zrobili je inni – ba, zanim ktokolwiek na nie wpadł. Wejście w pełen sojusz z hardcore punkiem? Mamy to. Pionierskie konszachty z hip-hopem? Owszem, w końcu kawałek z Public Enemy sam się nie nagrał. Luzacka stylówka zamiast stroszenia piórek? No pewnie. Będziecie zachwyceni, tym bardziej że w przypadku takiego koncertu tytuł “Caught in a Mosh” wydaje się proroczy…

Testament

Wirtuozerskie solówki Alexa Skolnicka, Chuck Billy operujący zarówno typowo thrashową chrypką, jak i głębokim growlem oraz oczywiście nieprzecenione umiejętności songwriterskie Erica Petersona – to uczyniło Testament zespołem wielkim. Ich rola dla nurtu jest niezwykle istotna, bo na przestrzeni lat udowodnili, że są kapelą mającą w małym palcu każdy jego przyczółek. Od hitów z nośnymi melodiami w roli głównej przez świetne power ballady, wzorowo odmierzony groove, deathmetalową ekstremę czy techniczne zawijasy – nie brak im niczego.

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też