Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Amon Amarth

Amon Amarth

Amon AmarthOpisWydarzeniaAmon Amarth - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Amon Amarth to szwedzki zespół grający muzykę należącą do gatunku melodic death metal. Grupa powstała w 1992 roku, a swoją nazwą nawiązuje do trylogii J.R.R. Tolkiena pt. "Władca Pierściecni", a dokładniej do Góry Przeznaczenia, która w sindarinie to właśnie Amon Amarth. Ich muzyka jest silnie związana z mitologią nordycką, a muzycy wyraźnie się nią inspirują.

Amon Amarth informacje o zespole

Melodyjni deathmetalowcy ze Sztokholmu znani są na całym świecie szerszej publiczności dzięki swojej szczerości i konsekwencji w działaniach. Są zawsze blisko fanów, co przyniosło im tak ogromną popularność. Grupa szybko stała się rozpoznawalna w metalowym podziemiu. Bardzo szybko podpisali kontrakt z renomowaną wytwórnią Metal Blade Records. W 1998 roku swiatło dzienne ujrzał ich debiutancki album pt. "Once Sent from the Golden Hall". Amon Amarth koncertował z takimi zespołami jak Deicide, Six Feet Under czy Brutal Truth. Kolejne dwa albumy pojawiły się na rynku w 1999 ("The Avenger") oraz 2001 roku ("The Crusher").

 

W 2002 roku zespół wyruszył w trasę koncertową po USA.W tym samym roku nagrali album pt. "Versus the World". W ramach promocji krążka zespół odbył 3 trasy po Ameryce Północnej oraz 2 po Europie. Na płycie, która trafiła do sprzedaży w 2014 roku znalazł się najbardziej rozpoznawalny numer, czyli „The Pursuit of Vikings”. Powstał do niego również teledysk. W ramach promocji nowego albumu Amon Amarth koncerty grał m.in. także w Polsce. 

 

Zespół nieustannie jest w trasie, ponieważ podróżuje po całym świecie grając koncerty. w 2017 roku muzycy pojawili się na scenie 27. Przystanku Woodstock. W marcu 2018 roku występowali w Australii jako support zespołu Saboton. Razem z nim wyruszyli także na serię koncertów do Japonii.  3 maja 2019 roku zespół nagrał nowy album "Berserker". To jedenasty album w historii grupy.

 

Wydarzenia

Amon Amarth - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Amon Amarth?

Miejscowości, w których Amon Amarth wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn