Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghrzeszowskie-juwenalia

Berson

BersonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Berson to polski raper, który rozpoczął swoją działalność artystyczną w 2016 roku. Jednak wtedy niewiele osób o nim słyszało. Stał się znany dopiero w 2020 roku, gdy dołączył do kolektywu SP ZOO. Po rozpoczęciu kariery przyłożył się do rozpowszechnienia drillu. To styl muzyczny, którego motyw przewodni bazuje na słowach "przemoc dla przemocy". To mroczny gatunek, w którym treść piosenek jest często brutalna i nihilistyczna. To nie jest muzyka dla każdego. Dzięki Bersonowi drill stał się bardziej popularny w naszym kraju.

Berson nazywany jest w mediach rapowym czołgiem. Ma potężny głos i charyzmę. Wnosi trochę świeżości do polskiego rapu. Dawniej był znany jako Don Beron. Taki pseudonim przyjął na początku swojej działalności artystycznej. Ma swój własny styl, który jest zauważalny, nawet gdy występuje gościnnie u innych artystów. Współpracował z Atutowym, co przyniosło mu wiele korzyści, m.in. rozpoznawalność. Pokazał, że drillowe brzmienia można z powodzeniem przenieść do polskich realiów. Zdarza mu się tworzyć także nostalgiczne utwory, np. "Plan". W 2021 roku został jednym z Młodych Wilków Popkillera. 

Berson - twórczość

Na początku swojej kariery artystycznej związał się on jako jeden z pierwszych raperów z wytwórnią muzyczną Def Jam Recordings Poland. Z jej pomocą wypuścił swoją pierwszą płytę, która nosi tytuł "Żelbet". Można na niej usłyszeć mocne, drillowe brzmienia i brutalne słowa. Pozwala także poczuć surowy miejski klimat. Kojarzy się z takimi dzielnicami miasta, których nie chcemy odwiedzać. 

Dzięki tej płycie Berson został zauważony przez znanych artystów. Docenili go chociażby Hemp Gru, Kaz Bałagane oraz Płomień 81. Miał okazję rapować z tymi artystami i występować gościnnie w ich utworach, co z pewnością przyczyniło się do jeszcze większej rozpoznawalności artysty i dało mu kopa do działania. Jak sam Berson wspomina na swoim fanpage'u na Facebooku, nie ma siedmiu żyć, więc musi działać i tworzyć nowe rzeczy. Na zdjęciu można było go zobaczyć z uroczym kotem. Oprócz tego artysta wrzuca zdjęcia chociażby z bratem i podkreśla wtedy, że rodzina jest dla niego ważniejsza niż kariera. Mimo takich prywatnych zdjęć, trudno znaleźć informacje o jego imieniu czy wieku.

Twórczość Bersona jest spójna z jego stylem życia. Można to zobaczyć nie tylko w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje różne zdjęcia z prywatnego życia, jak i w oficjalnym sklepie Def Jam Recordings Poland. Można tam kupić zarówno EP "Żelbet", jak i płytę "Żelbeton Solo". Na płytach znalazły się takie utwory, jak m.in. "Kwa Kwa", "Gattuso", "Palesetopa", "Plan" oraz "Głowa". Artysta przyznaje się do tego, że pali i w zestawie do płyty oferuje także zapalniczkę, młynek oraz bletki. Na płycie znalazło się 10 utworów, ale artysta postanowił dorzucić do niej trzy dodatkowe piosenki, które są remiksami jego najlepszych utworów. Zostały stworzone przez różnych producentów. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Berson otrzymał jakieś nagrody?
Nie, artysta nie otrzymał żadnych nagród. Był nominowany do nagrody Popkillera i PLHHMA "Odkrycie roku".
Czy Berson jest singlem?
Na jego profilach w mediach społecznościowych można go zobaczyć na zdjęciach z dziewczyną, chociażby wtedy, gdy życzył swoim fanom wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocnych.
Jak Berson nazywa swoich fanów?
Do swoich fanów artysta zwraca się "zwierzaki". Często korzysta także z emotikony "zielone serce". Ten kolor jest jego znakiem rozpoznawczym.
Czy Berson ma swoją kolekcję ubrań?
Tak, artysta wraz ze SPÓŁKĄ ZOO stworzył swoją kolekcję ubrań we współpracy z Young Wear.
W której edycji Młodych Wilków uczestniczył Berson?
Bersona można usłyszeć w ósmej edycji Młodych Wilków.

Fani lubią też

Zobacz też