Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Benson Boone

Benson Boone

Benson BooneSzczegółyOpisWydarzeniaBenson Boone - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
21 lat
data urodzenia:
25.06.2002
miejsce urodzenia:
Monroe (stan Waszyngton), Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Piosenkarz pop, multiinstrumentalista
social media:

Opis

Benson Boone to urodzony 25 czerwca 2002 roku w Monroe (w stanie Waszyngton) amerykański piosenkarz, multiinstrumentalista oraz autor tekstów. Specjalizuje się głównie w gatunku pop.

Boone to artysta młodego pokolenia, który ze swoją muzyczną karierą wystartował w mediach społecznościowych. Bardzo dużą popularność zdobył przede wszystkim na TikToku, a do tego zaliczył występ w „American Idol”. Świetnie radzi sobie z fortepianem, gitarą i instrumentami perkusyjnymi.

Spory sukces jeszcze w 2021 roku

Popowy talent Bensona został zauważony przez kilku kolegów z branży. Tak rozpoczęła się jego przygoda z wytwórnią Night Street Records.

Jeszcze w 2021 roku Boone odniósł spory sukces, ponieważ to właśnie wtedy ukazał się jego kawałek o nazwie „Ghost Town”. Docenili go nie tylko amerykańscy słuchacze, ale również ci pochodzący z Norwegii, Szwecji czy też Wielkiej Brytanii.

Potem było już tylko lepiej

Dobre przyjęcie utworu „Ghost Town” sprawiło, że Boone zyskał pewność siebie i zaczął tworzyć kolejne wyjątkowe numery, wśród których znalazły się m.in.:

  • „Room for 2”,
  • „In the Stars”,
  • „Before You”,
  • „What Was”,
  • „To Love Someone”,
  • „Beautiful Things”.

Ten ostatni ujrzał światło dzienne w 2024 roku. Był potwierdzeniem wielkiej klasy amerykańskiego artysty, co przełożyło się na wzrost popularności Bensona w Australii oraz Irlandii.

Dobry odzew na wydane EP-ki

Jeśli chodzi o wydane przez popowego piosenkarza i multiinstrumentalistę EP-ki, w tym miejscu należałoby się zatrzymać na dwóch krążkach:

  • „Walk Me Home…” z roku 2022 (Night Street Records),
  • „Pulse” z roku 2023 (Night Street Records + Warner).

Obie EP-ki zostały ciepło przyjęte zarówno na terenie Ameryki Północnej, jak i Europy. Docenili je fani młodego artysty oraz szeroko pojęte środowisko muzyczne. Dzięki temu Boone udowodnił sobie, że stać go na tworzenie wielkich rzeczy.

Na pierwszej EP-ce Benson umieścił aż 8 utworów, natomiast na drugiej pięć (oprócz „What Was” znalazły się tam jeszcze „Coffee Cake”, „Lovely Darling”, „Sugar Sweet” oraz „Little Runaway”). Do tej pory z Bensonem współpracowała m.in. Philippine Lavrey.

Zorganizowane koncerty

Boone lubi oczywiście tworzyć muzykę dla samego siebie oraz swoich bliskich, ale często pojawia się też na koncertach. Miłośnicy jego kawałków mogli go już ujrzeć m.in. w Bostonie, Detroit, San Jose, Los Angeles, San Diego, Portland, San Francisco, Chicago, Toronto, Montrealu, Nowym Jorku, Glasgow, Londynie czy też Phoenix.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Benson Boone - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Benson Boone?

Miejscowości, w których Benson Boone wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodził się Benson Boone?
Benson Boone to amerykański piosenkarz, autor tekstów i multiinstrumentalista (perkusja, fortepian, gitara), który urodził się 25 czerwca 2002 roku w Monroe (w stanie Waszyngton). Jego pierwszym wyborem jest muzyka pop.
Jakie EP-ki ma na swoim koncie Benson Boone i kiedy ukazała się pierwsza z nich?
Benson Boone debiutancką EP-kę wydał w roku 2022, nakładem Night Street Records. Nazwał ją „Walk Me Home…”, a krążek odniósł sukces m.in. na terenie Norwegii i Szwecji. Potem wydał jeszcze EP-kę zatytułowaną „Pulse” (2023).
Jakie kawałki w swoich zbiorach posiada Benson Boone?
Benson Boone mimo niezbyt dużego doświadczenia na muzycznej scenie zdążył już wydać wiele ciekawych utworów. Jego najbardziej cenione numery to przede wszystkim „Ghost Town”, „In the Stars”, „Beautiful Things”, „What Was”, „Before You” czy też „Sugar Sweet”. Ciekawostką jest fakt, że swoją karierę zapoczątkował w mediach społecznościowych – głównie na TikToku.
Z kim współpracował już amerykański artysta Benson Boone?
Na współpracę z Bensonem zdecydowała się m.in. utalentowana artystka Philippine Lavrey, ale też wytwórnie Night Street Records i Warner.

Fani lubią też

Zobacz też