Andrea Bocelli

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli koncerty w Polsce 2022

Andrea Bocelli koncert online

Zapraszamy na wyjątkowy koncert online Andrea Bocelli Music For Hope. Wydarzenie odbyło się w Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie dzięki gościnności Arcybiskupa Gianantonio Borgonovo oraz Veneranda Fabbrica del Duomo. Stream poniżej.

 

 

Andrea Bocelli to legendarny artysta, światowej sławy tenor pochodzący z włoskiej Toskanii, występujący na największych światowych scenach od ponad 20 lat. Bocelli niewątpliwie należy do grona niezwykle inspirujących wokalistów, o twórczości docenianej przez amatorów najróżniejszych gatunków muzycznych.  Liryka kompozycji i kunszt wykonania zachwycają najbardziej wymagających melomanów, którzy w występach Bocelli'ego dostrzegają prawdziwą pasję do muzyki i talent.

Andrea Bocelli był uczniem legendarnego tenora Franco Corelli

Absolwent Uniwersytetu w Pizie, uczeń legendarnego tenora Franco Corelli, sławę zdobył dzięki współpracy z artystą rockowym Zucchero.  Autor ośmiu oper, mający w swojej dyskografii trzynaście albumów studyjnych doceniony został przez samego Luciano Pavarottiego. Zdobywca najbardziej prestiżowych nagród świata muzycznego, w tym Złotego Globu, World Music Awards, Brit Awards, nominowany był do nagród Emmy, Grammy i Latin Grammy Awards.

 

Andrea Bocelli koncerty w Polsce

 

Andrea Bocelli jest jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce i na świecie. Swój pierwszy koncert zagrał 10 września 1999 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na kolejną wizytę w naszym kraju musieliśmy czekać 10 lat, gdzie zagrał swój pierwszy stadionowym koncert czyli na Stadionie Gwardii w Warszawie. Artysta przez kilkanaście lat odwiedził największe miasta w Polsce grając m.in: w Atlas Arenie w Łodzi (29 kwietnia 2012 roku), w Krakowie w TAURON Arenie (11 listopada 2017 roku) oraz na Stadionie Miejskim (30 sierpnia 2014 roku), w Poznaniu (11 maja 2019 roku Inea Stadion), we Wrocławiu (19 czerwca 2015 roku) oraz w Gdańsku (26 stycznia 2019 roku ERGO Arena Gdańsk/Sopot) i w Szczecinie (5 sierpnia 2017 roku, Wały Chrobrego). 

Andrea Bocelli koncerty 2022

Andrea Bocelli jest legendarnym artystą, który zdobył fanów na całym świecie. Andrea Bocelli koncerty 2022 to długo wyczekiwane występy w Krakowie i Warszawie, podczas których będzie można na żywo usłyszeć najpiękniejsze utwory z repertuaru artysty. Należą do nich między innymi Time to Say Goodbyeczy Can't Help Falling In Love. Bilety na koncert artysty cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Andrea Bocelli - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Andrea Bocelli wystąpi w: Krakowie
 • Andrea urodził się 22 września 1958 roku w Lajatico, na toskańskiej prowincji, niedaleko historycznego miasta Piza.
 • Andrea Bocelli zagrał po raz pierwszy w Polsce 10 września 1999 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi.
 • Największy biletowy koncert Andrea Bocelli zagrał 11 maja 2019 roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Natomiast największy koncert w historii zagrał 5 sierpnia 2017 roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie grają dla blisko 200 tysięcy osób.
 • Perfect Symphony wykonywany wspólnie z Edem Sheranem oraz utwór Vivo Por Ella z Martą Sanchez.
 • Andrea Bocelli sprzedał blisko 100 tysięcy płyt na całym świecie.
 • Andrea kształcił się pod okiem wielu muzyków, ale jego największym osiągnięciem i osobistym triumfem było przyjęcie do klasy prowadzonej przez samego mistrza – tenora Franco Corelli`ego.
 • W 1992r. włoski gwiazdor rockowy – Zucchero, przygotowywał demo utworu „Miserere”, który miał być nagrany w duecie z wielkim Luciano Pavarottim. Jednak przesłuchania mające wyłonić tenora, który nagra dla Pavarottiego demo ilustrujące utwór, nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Kandydaci z doskonałą techniką operową nie byli po prostu w stanie przełożyć tego na język muzyki pop. Ktoś podsunął kandydaturę nieznanego miejscowego śpiewaka, który słynął ze swojej miłości do opery. Bez najmniejszego wysiłku udało się Andrei Bocelli oddać sedno utworu.
 • Kariera Andrei wystartowała w fantastycznym stylu po tym jak wygrał prestiżowy festiwal w Sanremo będący najważniejszym muzycznym wydarzeniem roku, podczas którego wyłania się nowych artystów i ich utwory. Dzięki telewizyjnej transmisji, Andrea i jego nagrodzone wykonanie „Il Mare Calmo Della Sera” dali się poznać szerokiej publiczności i dosłownie z dnia na dzień Andreę okrzyknięto objawieniem.
 • Jego pierwszym międzynarodowym przebojem był urzekający „Con Te Partiro” i jego druga wersja śpiewana w duecie z Sarą Brightman – „Time To Say Goodbye (Con Te Partiro)”.
 • Rok 1999 rozpoczął się od nominacji do nagrody Grammy w kategorii „najlepszego nowego artysty” (Best New Artist); po raz pierwszy od 38 lat artysta klasyczny został nominowany w tej kategorii. „The Prayer”, duet nagrany z Celine Dion dla filmu animowanego „The Quest For Camelot” zdobył nagrodę Golden Globe dla Najlepszej Piosenki i dostał nominację do Oskara. Andrea i Celine wykonali ten utwór na ceremoniach rozdania nagród Grammy i Oskarów.
 • Rok 2000 przyniósł Andrei udział w niesłychanych wydarzeniach na skalę światową. Zaczęło się od występu w Watykanie, gdzie wykonał nowy hymn na cześć nadejścia nowego, 2000 roku. Jego koncerty odbywały się na wieży Eiffel`a i u stóp Statuy Wolności – Andrea był pierwszym artystą, który wystąpił w tym właśnie miejscu. W lipcu Andrea wystąpił z oficjalnym koncertem w porcie Roterdamu z okazji turnieju piłki nożnej Euro 2000. We wrześniu wziął udział w uroczystościach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney: trzymał olimpijską pochodnię w porcie Sydney, a następnie dał koncert dla dziesiątków tysięcy publiczności zgromadzonej na moście Sydney Harbour Bridge, wśród zapierającego dech w piersiach widowiska z udziałem ogni sztucznych. Tournee po Australii zakończył koncert w Sydney Opera House.
 • Swoje podejście do życia streszcza cytatem z „Małego księcia” Antoine`a de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze jest niewidzialne dla oka.”
 • Śpiewak miał wtedy 35 lat.
 • Tak, Matteo Bocelli, który również jest śpiewakiem operowym oraz Amos Bocelli.
 • „The Music of Silence” czyli muzyka Ciszy. Obraz w reżyserii Michaela Radforda, inspirowany jest autobiograficzną książką śpiewaka.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Andrea Bocelli
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Andrea Bocelli BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
27.08
sobota, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 199 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/