Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Fink

FinkSzczegółyOpisWydarzeniaFink - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
St Ives, Wielka Brytania
dyscyplina:
Wokalista (rock, folk, blues), kompozytor, producent muzyczny, gitarzysta, DJ, autor tekstów
social media:

Opis

Fink (Fin Greenall) to urodzony w 1972 roku w St Ives brytyjski wokalista, gitarzysta, producent muzyczny, autor tekstów, kompozytor oraz DJ. Znany również pod innym artystycznym pseudonimem – Sideshow.

Gatunki muzyczne

Jako Fink, artysta znany jest ze swojego zamiłowania do muzyki rockowej (indie rock, rock alternatywny, folk rock), dubu, folku, bluesa i trip hopu. Z kolei, gdy występuje jako Sideshow wciela się w sceniczną postać, która nie wyobraża sobie swojego życia bez muzyki elektronicznej i tanecznej.

Fink – dotychczasowe albumy i numery & muzyczne trio

Chyba każdy fan muzyki rockowej, folkowej i bluesowej doskonale wie, że Fink jest aktywny na muzycznym rynku od blisko 30 lat i regularnie zaskakuje swoich wiernych słuchaczy. Wydał już takie krążki i numery, jak:

 • „Fresh Produce” (2000) – z utworami „We Are Ninja”, „Green” czy też „Bristol Switch”,
 • „Biscuits For Breakfast” (2006) – „You Gotta Choose”, „All Cried Out”, „Biscuits”, „Kamlyn”, „So Long”,
 • „Distance and Time” (2007) – „This Is The Thing”, „Blueberry Pancakes”, „So Many Roads”, „Make It Good”,
 • „Sort of Revolution” (2009) – „Move On Me”, „See It All”, „If I Had a Million”, „Maker”, „Walkin’ In The Sun”,
 • „Perfect Darkness” (2011) – „Fear Is Like Fire”, „Honesty”, „Warm Shadow”, „Wheels”, „Who Says”, „Warm Shadow”, „Yesterday Was Hard On All Of Us”,
 • „Hard Believer” (2014) – „Green and the Blue”, „Pilgrim”, „Shakespeare”, „Truth Begins”, „Too Late”, „Looking To Closely”,
 • „Horizontalism” (2015) – „Fall Into The Light”, „Suffering Is The Art Of Love”,
 • „Fink’s Sunday Night Blues Club vol. 1” (2017) – „She Was Right”, „Boneyard”, „Keep Myself Alone Now”,
 • „Resurgam” (2017) – „Cracks Appear”, „Word To The Wise”, „The Determined Cut”, „This Isn’t a Mistake”,
 • „Bloom Innocent” (2019) – „We Watch The Stars”, „My Love’s Already There”, „Out Loud”, „Once You Get a Taste”,
 • „IIUII” (2021) – „Pills In My Pocket”, „Walking In The Sun”, „Berlin Sunrise”.

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ Fink ma na swoim koncie liczne EP-ki, wydawane od ponad 20 lat. W tym czasie współpracował już m.in. z wydawnictwami Kickin Records, Ninja Tune i Ntone. Nie można też zapomnieć o numerach „So We Find Ourselves” i „What Would You Call Yourself”.

Na muzycznej scenie najczęściej występuje ze swoimi dobrymi znajomymi, z którymi tworzy doskonałe trio. Chodzi o Tima Thorntona (perkusja) oraz Guya Whittakera (gitara basowa). Fink intensywnie pracuje też nad kolejnym materiałem – „Beauty In Your Wake” (2024).

Koncerty

Wypadałoby jeszcze sprawdzić, to w jakich konkretnie miastach pojawiał się już brytyjski wokalista i gitarzysta – prawda? Fink koncertował m.in. w Rzymie, Innsbrucku, Mediolanie, Salzburgu, Londynie, Bristolu, Berlinie, Dortmundzie, Monachium, Manchesterze, Wiedniu, Gdańsku, Budapeszcie, Hamburgu i Warszawie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Fink - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Fink?

Miejscowości, w których Fink wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodził się Fink oraz jaką muzykę wykonuje?
Fink, a tak właściwie Fin Greenall, to bardzo doświadczony i popularny wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów oraz DJ, który jest znany również pod innym pseudonimem – Sideshow (muzyka elektroniczna, taneczna). Jako Fink najbliżej mu jednak do rocka (indie rock, folk rock, rock alternatywny), bluesa, dubu, folku i trip hopu. Urodził się w 1972 roku w St Ives, w Wielkiej Brytanii.
Z kim występuje Fink oraz jakie albumy już wydał?
Fink założył muzyczne trio, w którym oprócz niego znajdują się Tim Thornton (perkusja) i Guy Whittaker (gitara basowa). Artysta do tej pory opublikował na rynku takie albumy, jak: „Fresh Produce”, „Biscuits For Breakfast”, „Distance and Time”, „Sort of Revolution”, „Perfect Darkness”, „Hard Believer”, „Horizontalism”, „Fink’s Sunday Night Blues Club vol. 1”, „Resurgam”, „Bloom Innocent” oraz „IIUII”. Dochodzi do tego praca nad materiałem „Beauty In Your Wake” (2024) i wiele EP-ek. Fink działał już z wydawnictwami Ninja Tune, Ntone oraz Kickin Records.
Z jakich numerów znany jest Fink?
Fink jest znany głównie z takich numerów, jak: „This Is The Thing”, „We Watch The Stars”, „Wheels”, „Warm Shadow”, „Yesterday Was Hard On All Of Us”, „Walkin’ In The Sun”, „Looking To Closely”, „So We Find Ourselves” oraz „What Would You Call Yourself”.

Fani lubią też

Zobacz też