Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejspeedlandopener-festivalsun-festivalagnieszka-chylinska
Home Artysta Aleksandra Grzelak

Aleksandra Grzelak

Aleksandra GrzelakOpisWydarzeniaAleksandra Grzelak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Aleksandra Grzelak to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna od lat związana z Warszawą. Ukończyła studia aktorskie w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Za jej debiut uważa się rolę w spektaklu Andrzeja Strzeleckiego “Chopin w Ameryce” w roku 2009. Na deskach polskich teatrów grała m.in. Helenę w spektaklu “Pan Jowialski” w Teatrze Polonia oraz m.in. w “Dajcie mi Tenora”, “Alibi od zaraz” oraz “Kiedy kota nie ma”. Występuje też w Teatrze Soho, Och-Teatrze, Teatrze Powszechnym, Teatrze Kamienica, Teatrze Wojart, Teatrze Ochoty oraz na scenie Studia Teatralnego Koło. Ma na koncie także wiele ról filmowych, telewizyjnych i dubbingowych. Jest laureatką stypendium im. Tadeusza Łomnickiego.

Aleksandra Grzelak — wydarzenia

Aleksandra Grzelak spełnia się aktorsko na wiele sposobów. Najściślej związana jest z warszawską sceną teatralną, ale często można ją zobaczyć także w serialach telewizyjnych, m.in. w “Pierwszej miłości”, “Na dobre i na złe”, “Bodo”, “Niani w wielkim mieście”, “Koronie królów”, “Przyjaciółkach” czy “Cieniu” z Krystianem Wieczorkiem. Bierze udział również w produkcjach filmowych, takich jak “Wnyki” u boku Stanisławy Celińskiej czy dramacie “Arbiter uwagi” Jakuba Polakowskiego. W krótkometrażowym filmie “Z łóżka powstałeś” z 2014 roku zagrała główną rolę — reżyserem produkcji jest Bartosz Konopka, którego “Królik po berlińsku” był nominowany w 2009 roku do Oscara.

Aktorka użyczyła także swojego głosu w sesjach dubbingowych wielu animacji, filmów aktorskich i gier wideo. Można ją usłyszeć w polskich wersjach filmów “Harry Potter i Książę Półkrwi”, “Jeździec znikąd”, “Minionki rozrabiają”, “Barbie i tajemnicze drzwi”, “Lego Przygoda”, serialach animowanych “Lego Friends” czy “Lego Chima”, a także grach wideo, m.in. w “Need for Speed: Heat”, “Uprising44: The Silent Shadows” i “Star Wars Battlefront II”.

Aleksandra Grzelak – spektakle

Fani Aleksandry Grzelak najczęściej mogą ją zobaczyć na scenach teatrów Warszawy. Swoją karierę teatralną rozpoczęła bardzo wcześnie, bo w roku 2009, w spektaklu Andrzeja Strzeleckiego “Chopin w Ameryce”. Później przyszły role Heleny w “Panu Jowialskim” w reżyserii Anny Polony i Józefa Opalskiego oraz wiele innych produkcji Teatru Polonia, takich jak “Kiedy kota nie ma”, “Alibi od zaraz” czy “Dajcie mi tenora”. Ma na swoim koncie dziesiątki spektakli wystawianych głównie w Warszawie, w Teatrach: Powszechnym, Kamienica, Wojart, Ochoty, Soho i Och-Teatrze.

Aleksandra Grzelak — spektakle 2023

Aleksandra Grzelak jest aktorką, w której karierze trudno znaleźć momenty przestoju. Stale gra na deskach wielu warszawskich teatrów. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklu “Test” w reżyserii Tomasza Obary w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Wydarzenia

Aleksandra Grzelak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aleksandra Grzelak?

Miejscowości, w których Aleksandra Grzelak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków.

W jakich wydarzeniach wzięła udział Aleksandra Grzelak?
Aleksandra Grzelak dotychczas wzięła udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Wystąpiła w licznych spektaklach: “Pan Jowialski”, “Dajcie mi Tenora”, “Alibi od zaraz”, “Kiedy kota nie ma”. Ma na swoim koncie wiele ról serialowych i filmowych. Zagrała główną rolę w filmie “Z łóżka powstałeś”, występowała m.in. w serialach “Pierwsza Miłość”, “Na dobre i na złe”, “Bodo”, “Niania w wielkim mieście”, “Korona królów”, “Przyjaciółki” czy “Cień”. Aleksandra Grzelak jest też aktorką teatralną, grała w spektaklach Teatru Capitol w Warszawie “Dajcie mi Tenora”, “Alibi od zaraz” oraz “Kiedy kota nie ma”, ma na koncie rolę Heleny w spektaklu “Pan Jowialski” w Teatrze Polonia.
Kiedy zaczęła się kariera Aleksandry Grzelak?
Kariera Aleksandry Grzelak zaczęła się w 2009 roku, kiedy to zadebiutowała w spektaklu Andrzeja Strzeleckiego “Chopin w Ameryce”.

Fani lubią też

Zobacz też