emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Pop Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023

Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023

01-22.10.2023 Toruń, Gdańsk

Organizator: Hossa.biz Sp. z o.o.

od 159,00 zł
Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Toruń

Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023
niedziela
01.10.2023
19:00

Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023

Toruń, Lizard King

Gdańsk

Edyta Bartosiewicz
niedziela
22.10.2023
19:00

Edyta Bartosiewicz

Gdańsk, Stary Maneż

O wydarzeniu

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Zobacz ją na żywo! Edyta Bartosiewicz bilety na koncerty już w sprzedaży. 

Edyta Bartosiewicz Solo Act - jesień tour 2023

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem 'The Big Beat'. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta 'Love', a w 1994 roku kolejna, zatytułowana 'Sen', która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne 'Dziecko', by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta 'Dziś są moje urodziny', swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe( ostatnią przyznano jej za album 'Ten Moment, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey - 'Moja i Twoja Nadzieja', Kazik - 'Cztery Pokoje', Krzysztof Krawczyk - 'Trudno Tak') lub też produkując im nagrania ( Firebirds - album 'Kolory' czy 'Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller)

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty 'Love' na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju 'nowego otwarcia'.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też