Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Towarzystwo Naukowe w Toruniu

Towarzystwo Naukowe w Toruniu

Toruń, Wysoka 16
Towarzystwo Naukowe w ToruniuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Towarzystwo Naukowe w Toruniu to pierwsze towarzystwo naukowe na Pomorzu, założone w 1875 roku. Zlokalizowane jest przy ulicy Wysokiej 16. Regularnie odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, o czym świadczy liczba sprzedanych biletów.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu – o placówce

Towarzystwo Naukowe w Toruniu założone zostało ok. 140 lat temu, wskutek działalności wielu pokoleń, które skupiały się na rozwoju kultury i nauki. Podczas zaborów stanowiło nieocenioną pomoc w kwestiach narodowych. Współuczestniczyło również w kreowaniu instytucji kultury polskiej, takich jak Książnica Miejska i Muzeum. Brało również udział w powstaniu uniwersytetu w Toruniu.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu prowadzi obecnie prace badawcze, zajmuje się publikacją wyników, popularyzacją wiedzy i Pomorzu i Toruniu. Wydaje również materiały źródłowe, które dotyczą dziejów Polski Północnej, monografie historyczne Pomorza i Torunia, a także opracowania naukowe.

Instytucja znajduje się w budynku wzniesionym w 1882 roku. Znajdowały się tu zbiory muzealne Towarzystwa oraz restauracja. W latach 1923-1973 obiekt pełnił rolę siedzibę Książnicy Kopernikańskiej. Na fasadzie budynku znajduje się tablica pamiątkowa Ottona Steinborna (1868-1936), osoby niezwykle zasłużonej dla Towarzystwa Naukowego, komisarycznego prezydenta II Rzeczypospolitej.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu – wydarzenia

Co odbywa się w obiekcie, w którym znajduje się Towarzystwo Naukowe w Toruniu? Wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, organizowane w budynku, przyciągają publiczność, pragnącą kontaktu z kulturą. Towarzystwo Naukowe dysponuje przestronną salą dla ok. 60 osób.

W placówce odbywa się wiele wspaniałych inicjatyw kulturalno-rozrywkowych zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych gości. Mnogość organizowanych tu wydarzeń sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bilety na eventy znajdziesz na stronie eBilet.pl – nie zwlekaj z kupnem – wejściówki sprzedawane są w ograniczonej ilości. Postaw na rozrywkę wysokiej jakości i spędź czas w Towarzystwie Naukowym w Toruniu.Towarzystwo Naukowe w Toruniu – koncerty

W Sali Kolumnowej organizowane są konferencje, zebrania, spotkania, a także wykłady, kursy i szkolenia. Co jeszcze odbywa się w budynku, w którym znajduje się Towarzystwo Naukowe w Toruniu? Koncerty kameralne, dedykowane miłośnikom muzyki. W obiekcie znajdują się także foyer oraz salka barowa. Organizatorzy wydarzeń mają do dyspozycji wysokiej jakości system nagłośnieniowy oraz sprzęt multimedialny. Sala Kolumnowa zachwyca architekturą, wystrojem i wieloma zabytkowymi elementami dekoracyjnymi.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu – bilety

Chcesz być na bieżąco z kalendarium wydarzeń? Śledź na bieżąco harmonogram eventów, organizowanych w Towarzystwie Naukowym w Toruniu. Bilety na imprezy muzyczne, spektakle, wystawy i wiele innych, znajdziesz na stronie internetowej eBilet.pl. Zabierz przyjaciół i rodzinę – wspólnie spędźcie znakomite popołudnie lub wieczór.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Towarzystwo Naukowe w Toruniu?
Towarzystwo Naukowe w Toruniu znajduje się przy ulicy Wysokiej 16.
Jakie wydarzenia odbywają się w Towarzystwo Naukowe w Toruniu?
W budynku Towarzystwa Naukowego w Toruniu odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, takie jak koncerty, spektakle teatralne, wystawy, wernisaże, a także szkolenia, kursy i wykłady.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też