Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Miejsce Teatr Ludowy w Krakowie

Teatr Ludowy w Krakowie

Kraków, osiedle Teatralne 34
Sprawdź wydarzenia
Teatr Ludowy w KrakowieOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Ludowy w Krakowie powstał w 1955 roku, w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta. Autorami projektu budynku są Janusz i Marta Ingardenowie oraz Jan Dąbrowski. Działalność teatru kontynuuje pracę wcześniejszego, robotniczego Teatru Nurt, tworzonego głównie przez aktorów-amatorów. Scena ta, prowadzona przez polskiego pisarza i reżysera teatralnego, Jana Kurczaba, funkcjonowała jedynie przez dwa lata. Swoje sztuki Teatr Ludowy Kraków wystawia współcześnie na trzech scenach: Dużej Scenie, Scenie pod Ratuszem i najmłodszej - Stolarni.

Teatr Ludowy w Krakowie repertuar

Bogata oferta krakowskiego teatru dramatycznego to szereg spektakli w najlepszej obsadzie. Dotychczas z Teatrem  Ludowym współpracowali: Tamara Arciuch, Witold Pyrkosz, Jerzy Szejbal, Feliks Szajnert, Franciszek Pieczka i wielu innych. W repertuarze Teatru Ludowego znalazły się m.in. Ballada o Nowej Hucie, Feniks leci do słońca, Hamlet, Hotel Babilon, Sex, Prochy, Rock & Roll.

Teatr Ludowy w Krakowie Bilety

Teatr Ludowy w Krakowie bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też