Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski Hutnik

Stadion Miejski Hutnik

Kraków, Tadeusza Ptaszyckiego 4
Stadion Miejski HutnikOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Miejski Hutnik to krakowski kompleks sportowy, zlokalizowany w dzielnicy XVIII Nowa Huta przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4. Nazywany jest również Stadionem na Suchych Trawach lub Stadionem Suche Stawy. Odbywają się tu niezwykłe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, które przyciągają na trybuny liczną publiczność.

Stadion Miejski Hutnik – o obiekcie

Stadion znajduje się nieopodal Opactwa Cystersów w Mogile. Znana wszystkim mieszkańcom nazwa Suche Stawy związana jest ze stawami rybnymi, które należały do cystersów aż do przejęcia gruntów zakonu przez państwo. W latach 40. XX wieku stawy osuszono. Pierwsze boisko sportowe powstało tu w 1953 roku i z biegiem lat rozbudowywano obiekt.

Gruntowny remont Stadionu Miejskiego Hutnik rozpoczął się w 2009 roku. Zamontowano tu nowe trybuny, oświetlenie oraz zadaszenie siedzeń. Kilka lat później, z pomocą angielskiej federacji piłkarskiej, zmodernizowano szatnie, budynki klubowe, trybunę główną oraz murawę głównego boiska piłkarskiego. Wszystko to związane było z potrzebami reprezentacji Anglii, która trenowała tu w czasie Mistrzostw Europy 2012. Obecnie Stadion Miejski Hutnik tworzą trzy treningowe boiska trawiaste, boisko z nawierzchnią sztuczną oraz z oświetleniem, hala widowiskowo-sportowa oraz korty tenisowe.

Stadion Miejski Hutnik – wydarzenia

Co działo się dotychczas w obiekcie Stadion Miejski Hutnik? Wydarzenia sportowe, takie jak mecze Hutnika w ekstraklasie, jak również w pucharze UEFA. Miały tu miejsce derby z Wisłą i Cracovią w pierwszej, drugiej, a nawet w trzeciej lidze, a także mecz ekstraklasy między Cracovią a Wisłą.

21 marca 1950 roku założono klub Hutnik Kraków, który w 2023 roku obchodził 73. urodziny. W związku z kolejną rocznicą odbyło się tu wyjątkowe wydarzenie – mecz zagrali piłkarze klubu oraz osoby chorujące na Zespół Downa. Ta wspaniała, symboliczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, jak i fanów piłki nożnej. Wstęp na wydarzenie był darmowy.

Stadion Miejski Hutnik – koncerty

Na terenie obiektu odbywają są liczne imprezy kulturalne, w których biorą udział znani, polscy artyści. Organizowane na Stadionie Miejskim Hutnik koncerty przyciągają publiczność dobrą zabawą. Wystąpił tu m.in. rockowy zespół Alergen, który przekazał widzom mnóstwo pozytywnej energii.

W najbliższym czasie odbędą się tu kolejne, wspaniałe i niezapomniane wydarzenia kulturalne, w postaci koncertów, wieczorów kabaretowych i wielu innych. Spędź miły czas z przyjaciółmi i wybierz się na Stadion Miejski Hutnik, gdzie przeżyjesz mnóstwo pozytywnych emocji w gronie najbliższych.

Stadion Miejski Hutnik – bilety

Szukasz pozytywnych wrażeń? Chcesz wybrać się na niezwykły event wraz z przyjaciółmi? Śledź na bieżąco harmonogram wydarzeń, aby nie pominąć niezwykłych imprez na Stadionie Miejskim Hutnik. Bilety możesz zakupić na stronie internetowej eBilet.pl. Już teraz zarezerwuj miejsce – nie czekaj, aż zabraknie wejściówek!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Miejski Hutnik?
Stadion Miejski Hutnik znajduje się na osiedlu Mogiła w dzielnicy XVIII Nowa Huta, przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4.
Jakie wydarzenia odbywają się w Stadion Miejski Hutnik?
Na Stadionie Miejskim Hutnik odbywają się wydarzenia, takie jak koncerty wspaniałych, polskich zespołów. Pojawił się tu m.in. rockowy Alergen. Obiekt przystosowany jest do organizacji wieczorów kabaretowych, spektakli i wielu innych eventów. Ponadto odbywały się tu oczywiście mecze piłki nożnej, m.in. derby Wisły i Cracovii.
Kiedy został utworzony Stadion Miejski Hutnik?
Stadion Miejski Hutnik został utworzony w 1953 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też