Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska
Home Miejsce Ogród Doświadczeń im. St. Lema

Ogród Doświadczeń im. St. Lema

Kraków, al. Pokoju 68
Ogród Doświadczeń im. St. LemaOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Powstał we wrześniu 2007 roku jako pierwszy park edukacyjny w Polsce mający na celu popularyzację fizyki. Od kwietnia 2008 roku jest częścią Muzeum. Mieści się przy Alei Pokoju 68 i obejmuje obszar 6,5 hektara. Wśród parkowej zieleni znajduje się obecnie ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki.

Głównym celem tego oddziału jest zainteresowanie zwiedzających nauką poprzez zabawę. Ogród działa sezonowo: od wiosny do jesieni. Systematycznie wzbogacany jest o nowe urządzenia, poszerza się także jego zakres tematyczny, tak, aby przybliżyć zwiedzającym kolejne dziedziny wiedzy (jak geologia czy botanika).

Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.

Wydarzenia

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też