Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Miejsce Teatr Impresaryjny we Włocławku

Teatr Impresaryjny we Włocławku

Włocławek, Wojska Polskiego 13
Teatr Impresaryjny we WłocławkuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Impresaryjny we Włocławku organizuje spektakle, przedstawienia plenerowe, festiwale, lekcje teatralne, wystawy, koncerty muzyki poważnej oraz recitale gwiazd sceny muzycznej. Na scenie obiektu występują amatorskie zespoły teatralne, m.in. prowadzony od ponad 30 lat przez Mieczysława Synakiewicza-Bakutisa amatorski teatr dziecięcy „Skene”. Włocławski teatr współpracuje także z teatrami warszawskimi i krakowskimi. Dla szkół instytucja oferuje specjalnie przygotowane dla nich wydarzenia takie jak spektakle czy indywidualne konsultacje dla uczniów uzdolnionych artystycznie.

Teatr Impresaryjny we Włocławku jest również inicjatorem imprez charytatywnych i o charakterze społecznym. Organizuje m.in. „Przeciw uzależnieniom” – cykl przedstawień i wykładów o tematyce antyalkoholowej, antynikotynowej i antynarkotykowej. Warto regularnie sprawdzać repertuar instytucji, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń współtworzonych przez Teatr Impresaryjny we Włocławku. Bilety na spektakle i koncerty można nabyć m.in. na stronie ebilet.pl.

Teatr Impresaryjny we Włocławku – spektakle

Celem instytucji jest prezentowanie dzieł kształtujących gust i wrażliwość artystyczną odbiorców. Teatr zorganizował już ponad 6 tysięcy koncertów, przedstawień, recitali i wystaw. Przez lata działalności gościł ponad 2 miliony widzów. Na włocławskiej scenie regularnie goszczą wybitni polscy aktorzy kierowani przez znakomitych inscenizatorów.

Zorganizowane przez Teatr Impresaryjny we Włocławku spektakle to m.in. „The Strings”, „Pół na pół”, „Akt równoległy”, „Gabinet, czyli terapia śmiechem”, „Kopciuszek”, „Aleja zasłużonych”, „Moralność pani Dulskiej”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Serca na odwyku”, „Wniebowzięcie”, „Niemy kelner”, „Kolacja dla głupca”, „Pikantni”, „Blef”, „Anioł i kobiety” i „Pozory mylą”. Bilety na przedstawienia można było nabyć w kasie instytucji oraz przez internet.

Jakie wydarzenia planuje na najbliższy czas Teatr Impresaryjny we Włocławku? Spektakle 2022, które można będzie zobaczyć na scenie obiektu, to „Baśnie tysiąca i jednej nocy”, „El Credito”, „Niespodziewany powrót”, „Rubinowe gody” i „Demakijaż, czyli róbmy sceny”. Warto regularnie śledzić repertuar przygotowywany przez Teatr Impresaryjny we Włocławku. Bilety na spektakle dostępne są do nabycia również w ramach sprzedaży online. Nie przegap najciekawszych organizowanych przez Teatr Impresaryjny we Włocławku wydarzeń!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Impresaryjny we Włocławku?
Teatr Impresaryjny we Włocławku zlokalizowany jest przy ul. Wojska Polskiego 13. Budynek, w którym mieści się jego siedziba, pochodzi z 1912 roku. Od 1924 roku obiekt pełnił funkcję kinoteatru, a w 2013 roku rozpoczął się jego generalny remont.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku?
Zorganizowane przez Teatr Impresaryjny we Włocławku wydarzenia to m.in. koncerty Tre Voci, Leszka Możdżera i Waldemara Malickiego. Bilety na występy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ważnymi wydarzeniami były również współorganizowane przez Teatr Impresaryjny we Włocławku spektakle w ramach Wakacyjnego Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy.
Kiedy utworzony został Teatr Impresaryjny we Włocławku?
Działalność impresaryjna jest prowadzona we Włocławku od 1990, a w 1992 roku przyjęła formę zinstytucjonalizowaną wraz z powołaniem Państwowego Teatru Impresaryjnego. Dwa lata później stał się on instytucją samorządową, z kolei w 2002 roku zyskał Patrona. Od tego czasu pełna nazwa teatru to Teatr Impresaryjny we Włocławku im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też