Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu

Wrocław, Edwarda Dembowskiego 3
Szkoła Podstawowa nr 66 we WrocławiuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Szkoła Podstawowa nr 66 znajduje się na wrocławskim Śródmieściu przy ulicy Edwarda Dembowskiego. Patronem placówki jest Zbigniew Bolesław Ryszard Herbert – polski poeta, eseista i dramaturg. Artysta jest laureatem licznych nagród literackich – od końca lat 60. XX wieku był jednym z najpoważniejszych pretendentów do Literackiej Nagrody Nobla.

Podstawowym celem placówki jest kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz rozwijanie u uczniów poczucia odpowiedzialności, miłości do Ojczyzny, a także poszanowania polskiego dziedzictwa kulturowego. Szkoła zapewnia dodatkowo podopiecznym niezbędne warunki zarówno do intelektualnego, jak i emocjonalnego, duchowego oraz fizycznego rozwoju poprzez organizację różnorodnych wydarzeń, m.in. koncertów, wystąpień czy konkursów talentów. Podopieczni placówki mogą pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, osiągniętymi podczas zmagań literackich oraz rozgrywek sportowych.

Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu – wydarzenia

Jesienią Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu wzięła udział w Biegu Terenowym z okazji Święta Szkoły. Wydarzenie to odbyło się we wrocławskim Parku Szczytnickim. Uczniowie początkowo wprowadzili sztandar, a następnie odśpiewali hymn narodowy i szkolny. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy kapitanowie drużyn otrzymali rozpoznawcze bandanki. Finalnie bieg zwyciężyć udało się czterem grupom. Podczas wydarzenia uczniowie mogli skorzystać dodatkowo z pysznego poczęstunku w kawiarenkach.

Warto także dodać, że uczniowie SP nr 66 chętnie biorą udział w konkurencjach sportowych. Jeden z podopiecznych szkoły zdobył w ostatnim czasie złoty i srebrny medal podczas zawodów Pucharu Polski w kategorii Snowboardcross w Krynicy Zdroju. Podobny sukces osiągnął uczeń klasy siódmej, który zaklasyfikował się na 7. miejscu podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Szpadzie. 

Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu – koncerty

W jakich eventach muzycznych biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowa nr 66 we Wrocławiu? Koncerty organizowane w ramach ogólnopolskich konkursów niejednokrotnie przyniosły sukcesy podopiecznym wrocławskiej placówki. Jedna z uczennic zajęła III miejsce podczas Ogólnopolskich X Włocławskich Spotkań Skrzypcowych "Na Polską Nutę" oraz II miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Wybitna podopieczna Szkoły Podstawowa nr 66 we Wrocławiu wyróżniona została także nagrodą specjalną za najlepsze wykonanie utworu patronki konkursu, Janiny Garści.

Umiejętności gry na instrumentach dętych również doceniane są podczas licznych konkursów, których laureatami regularnie zostają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 66 we Wrocławiu. Wydarzenie dla wyjątkowo uzdolnionych dzieci - IV Międzynarodowego Konkursu "DAINA MIESTUI" - wygrał jeden z uczniów czwartej klasy, wyróżniając się na tle pozostałych konkurentów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu?
Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu znajduje się na ulicy Dembowskiego 39, około 15 minut jazdy samochodem od ścisłego centrum miasta. Placówka jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Wrocławia.
Jakie wydarzenia odbywają się w Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu? Bilety na eventy
Wydarzenia, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 66 we Wrocławiu, to głównie konkursy międzyklasowe oraz eventy tematyczne organizowane np. z okazji Święta Szkoły. Uczniowie odnoszą także liczne sukcesy w rywalizacjach ogólnopolskich.
Kiedy został otworzony Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu?
Placówka rozpoczęła działalność dydaktyczną kilkadziesiąt lat temu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też