Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski w Gdyni

Stadion Miejski w Gdyni

Gdynia, Olimpijska 5
Stadion Miejski w GdyniOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Miejski w Gdyni to nowoczesna arena sportowa spełniająca kryteria UEFA trzeciej kategorii. Na trybunach może zasiąść jednocześnie ponad 15 tysięcy widzów. Obiekt posiada również liczne udogodnienia, takie jak podgrzewana murawa, system nawadniania, sztuczne oświetlenie i pomieszczenia sanitarne, gastronomiczne oraz administracyjne. Stadion Miejski w Gdyni, znajdujący się przy ul. Olimpijskiej 5, od 2011 roku jest macierzystym stadionem klubu piłkarskiego Arka Gdynia.

Stadion Miejski w Gdyni – wydarzenia sportowe

Mające miejsce na Stadionie Miejskim w Gdyni wydarzenia gromadzą fanów piłki nożnej z całej Polski. W sierpniu 1991 roku rozegrano w tym miejscu mecz towarzyski pomiędzy Polską a Szwecją, który zakończył się naszą wygraną 2:0. Strzelcami bramek byli Wojciech Kowalczyk i Mirosław Trzeciak.

Od 19 lutego 2011 roku na Stadionie Miejskim w Gdyni domowe mecze rozgrywa Arka Gdynia. Największe osiągnięcia gdyńskiego klubu piłkarskiego to dwa Puchary Polski, dwa Superpuchary Polski i 16 sezonów w Ekstraklasie (najwyższej w hierarchii ligi piłkarskiej w Polsce).

Do najważniejszych odbywających się na Stadionie Miejskim w Gdyni wydarzeń zaliczają się Mistrzostwa Europy w Rugby 7 w 2016 roku. W turnieju wzięło udział 12 najlepszych drużyn Starego Kontynentu, w tym reprezentacja Polski.

Stadion był również jedną z aren rozgrywanych w 2017 roku Mistrzostw Europy U-21 oraz Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku. Na Stadionie Miejskim w Gdyni bilety można było kupić na 6 meczy fazy grupowej, mecz ⅛ finału, ćwierćfinał, półfinał oraz spotkanie o 3. miejsce.

Stadion Miejski w Gdyni - koncerty i wydarzenia specjalne

Stadion Miejski w Gdyni to wizytówka miasta, która kojarzy się nie tylko z imprezami sportowymi, ale również wydarzeniami specjalnymi. Obiekt od poniedziałku do piątku udostępniany jest do zwiedzania, podczas którego można obejrzeć boisko z trybuny VIP, przejść się po korytarzu prowadzącym na murawę i zobaczyć salę konferencyjną, szatnię oraz pamiątkowe fotografie. Mające miejsce w okolicach Stadionu Miejskiego w Gdyni koncerty i inicjatywy kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gdańszczan i nie tylko.

Stadion Miejski w Gdyni – wydarzenia, na które warto czekać

Na Stadionie Miejskim w Gdyni regularnie rozgrywane są mecze występującej na zapleczu ekstraklasy Arki Gdynia. Widowiska sportowe z udziałem lokalnego klubu są doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi. Do odbywających się na Stadionie Miejskim w Gdyni wydarzeń zaliczają się również mecze Pucharu Polski.

Nowoczesna infrastruktura stadionu stwarza doskonałe warunki nie tylko do przeżywania piłkarskich emocji, ale również organizacji innych imprez sportowych i kulturalnych. Harmonogram zbliżających się wydarzeń znajdziesz na platformach internetowych, takich jak eBilet.pl.

Stadion Miejski w Gdyni – bilety na mecze

Stadion Miejski w Gdyni to jedna z głównych aren sportowych w regionie, na której odbywają się najważniejsze wydarzenia piłkarskie w kraju, a nawet na świecie. Obiekt warto odwiedzić również ze względu na historię klubu Arka Gdynia. Czeka Cię wizyta na Stadionie Miejskim w Gdyni? Bilety zarezerwujesz już teraz przez Internet.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Miejski w Gdyni?
Stadion Miejski w Gdyni znajduje się w południowej dzielnicy miasta, na Małym Kacku. Obiekt położony jest nieopodal stacji kolejowej Gdynia Stadion, przy ul. Olimpijskiej 5.
Jakie wydarzenia odbywają na Stadionie Miejskim w Gdyni?
Stadion Miejski w Gdyni to przede wszystkim miejsce domowych meczów piłkarskich Arki Gdynia. Do odbywających się w kompleksie wydarzeń zaliczają się również turnieje międzynarodowe.
Kiedy został otworzony Stadion Miejski w Gdyni?
Budowa nowego Stadionu Miejskiego w Gdyni rozpoczęła się w 2009 roku, a jego oficjalne otwarcie miało miejsce 19 lutego 2011 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też