Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Blues Club

Blues Club

Gdynia, Portowa 9
Blues ClubOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Blues Club Gdynia to pierwszy klub bluesowy w Trójmieście, założony w 2002 roku. Znajduje się na ulicy Portowej 9. Jak wskazuje nazwa, w Blues Clubie regularnie odbywają się koncerty bluesowe oraz jazzowe. Występują na nich zarówno światowe sławy, jak i lokalni wykonawcy. Na koncertach można usłyszeć najróżniejsze style jak np. Boogie Woogie, Rockabilly, czy też posłuchać brzmień z Delty Mississippi. Najlepsze atrakcje w Gdyni znajdziesz w klubie Blues.

Blues Club Gdynia bilety na koncerty i najbliższe wydarzenia

Blues Club Gdynia Jam Sessions to improwizowane koncerty, organizowane w każdy wtorek i środę o godzinie 20.00. Podczas takich występów muzycy nie mają ściśle sprecyzowanego programu, a ich głównym punktem są improwizowane solówki oraz wariacje na temat melodii, piosenek czy harmonii. Wtorki poświęcone są bluesowi, a środy jazzowi.

Ponadto w klubie już od kilkunastu lat odbywają się warsztaty harmonijkowe, mające na celu przybliżenie chicagowskiego bluesa pod względem teoretycznym i praktycznym – uczestnicy grają na Jam Sessions z użyciem wzmacniaczy lampowych. Mogą w nich uczestniczyć zarówno początkujący, jak i posiadający już pewne umiejętności muzycy. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach podzielonych według poziomu zaawansowania, ze szczególnym naciskiem na indywidualizację ćwiczeń. Blues Club Gdynia noclegi to przytulne pokoje gościnne w przystępnych cenach. Klub oferuje także usługi gastronomiczne i whisky bar.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też