Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Narodowy Stadion Rugby

Narodowy Stadion Rugby

Gdynia, Górskiego 10
Narodowy Stadion RugbyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Znajdujący się w gdyńskiej dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana Narodowy Stadion Rugby to pierwszy stadion w Polsce wybudowany z myślą o grze w rugby. Prace nad budową obiektu trwały od 2008 do 2009 roku, a jego oficjalne otwarcie miało miejsce 14 lutego 2010 roku. W mających miejsce na Narodowym Stadionie Rugby wydarzeniach może uczestniczyć jednocześnie 2425 widzów. Duża powierzchnia użytkowa trybun w połączeniu z profesjonalnym oświetleniem i nowoczesnym wyposażeniem sprawiają, że na Narodowym Stadionie Rugby odbywają się najważniejsze rozgrywki w tej dyscyplinie w Polsce i Europie.

Narodowy Stadion Rugby – wydarzenia w różnych dyscyplinach

Historia Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni zaczęła pisać się 14 lutego 2010 roku, kiedy to przy ul. Górskiego w inauguracyjnym meczu stanęły przed sobą Arka Gdynia oraz reprezentacja Polski – rywalizacja zakończyła się zwycięstwem naszych reprezentantów 33:5. 

W organizowanych na Narodowym Stadionie Rugby wydarzeniach występowały również lokalne drużyny rywalizujące w innych dyscyplinach sportowych. Wśród nich znalazły się zespoły piłkarskie Arka i Bałtyk, a od 2011 roku obiekt był użytkowany przez zespół futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia. Odbywające się na Narodowym Stadionie Rugby wydarzenia obejmują zarówno krajowe rozgrywki ligowe, jak i największe eventy sportowe o randze międzynarodowej.

Narodowy Stadion Rugby – wydarzenia sportowe warte zapamiętania

Z czego kibicie najlepiej zapamiętali Narodowy Stadion Rugby? Wydarzeniem, które jeszcze przez lata będzie na ustach kibiców w Gdyni, jest Rugby Europe Championship – w Mistrzostwach Europy w rugby mierzą się ze sobą najlepsze drużyny kontynentu. Wśród nich w 2023 roku znalazła się Polska, która w meczu otwarcia 4 lutego na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni zmierzyła się z Rumunią, a następnie 11 lutego z Portugalią i 18 lutego z Belgią.

Kolejnym ważnym dla Narodowego Stadionu Rugby wydarzeniem był towarzyski mecz w rugby, organizowany z okazji Święta Niepodległości między reprezentacją Polski a Armią Brytyjską. 11 listopada UK Armed Forces Rugby, złożone z największych talentów sportowych Królewskiej Marynarki, Królewskich Sił Powietrznych i Armii Brytyjskiej zostało pokonane przez Polaków wynikiem 17:14.

Narodowy Stadion Rugby – koncerty i wydarzenia w przyszłości

Narodowy Stadion Rugby w Gdyni od lat jest miejscem organizacji największych imprez sportowych w takich dyscyplinach jak rugby, futbol amerykański czy piłka nożna. W nadchodzących miesiącach na widzów czekają emocjonujące mecze RC Arka Gdynia. Klub wraz z ośmioma najlepszymi drużynami będzie rywalizował o Mistrzostwo Polski w ramach drugiej rundy Ekstraligi 2023/2024 – najwyższej klasy rozgrywek męskich w rugby w Polsce.

Narodowy Stadion Rugby oprócz emocji sportowych dostarcza również kulturalnych i muzycznych przeżyć. Organizowane na Narodowym Stadionie Rugby koncerty i inicjatywy kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych społeczności.

Narodowy Stadion Rugby – bilety na koncerty i wydarzenia

Odbywające się na Narodowym Stadionie Rugby wydarzenia to doskonała okazja do obejrzenia najlepszych sportowców w akcji. Chcesz poczuć emocje towarzyszące najbardziej prestiżowym rozgrywkom w rugby i nie tylko? Wybierz się na Narodowy Stadion Rugby – bilety zarezerwujesz już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Narodowy Stadion Rugby?
Zlokalizowany w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Gdyni i Gdynia Areny, Narodowy Stadion Rugby znajduje się przy ul. Kazimierza Górskiego 10.
Jakie wydarzenia odbywają się na Narodowym Stadionie Rugby?
Organizowane na Narodowym Stadionie Rugby wydarzenia obejmują międzynarodowe rozgrywki rugby, mecze piłkarskie, koncerty i inicjatywy kulturalne.
Kiedy został otworzony Narodowy Stadion Rugby?
Uroczyste otwarcie Narodowego Stadionu Rugby miało miejsce 14 lutego 2010 roku podczas meczu w rugby rozgrywanym pomiędzy reprezentacją Polski a Arką Gdynią.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też