Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrów Wielkopolski, Wolności 2
Ostrowskie Centrum KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrowskie Centrum Kultury jest największą instytucją kultury działającą na terenie miasta i regionu Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonuje od 1 stycznia 2006 roku i kontynuuje wcześniejsze tradycje i osiągnięcia Ostrowskiego Domu Kultury i Przedsiębiorstwa Imprez Kulturalnych. Koncerty, spektakle i występy kabaretowe to niektóre wydarzenia organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury. Bilety na imprezy w OCK można nabyć stacjonarnie lub na naszej stronie.

Ostrowskie Centrum Kultury historia

Historia Ostrowskiego Domu Kultury sięga końca XIX wieku. W roku 1876 oddano do użytku budynek dawnej strzelnicy miejskiej oraz, w roku 1913, zabytkowy budynek Teatru Miejskiego. Dziś Ostrowskie Centrum Kultury to nowoczesna placówka kulturalna zajmująca się edukacją artystyczną oraz rozpowszechnianiem kultury poprzez kreowanie, organizowanie i prowadzenie działań, zjawisk i wydarzeń artystycznych.

Ostrowskie Centrum Kultury - wydarzenia

Ostrowskie Centrum Kultury organizuje koncerty, wieczory kabaretowe, kameralne spotkania autorskie oraz wystawy sztuk plastycznych. Miejsce jest znane również z cyklicznych imprez, które wpisały się w kulturalną mapę Polski.

Ostrowskie Centrum Kultury (OCK) zaprasza m.in. na: Wielkie Koncerty Noworoczne, festiwal „Wszystko Jest Poezją”, międzynarodowy festiwal bluesowy „Jimiway Blues Festiwal”, Międzynarodowy Przegląd „Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo” czy Festiwal Filmowy GRAND PRIX KOMEDA.

W Ostrowskim Centrum Kultury organizowane są również koncerty oraz spektakle kabaretowe i teatralne, takie jak „Ludzie inteligentni, czyli kto kocha ten błądzi” czy „Teatr Piasku Tetiany Galitsyny”.

Na deskach OCK-u wystąpili m.in: Alicja Majewska, Kaśka Sochacka, Sławek Uniatowski, Ireneusz Krosny, Sosnowski, Lipali, Wojtek Mazolewski i ØRGANEK. Podczas zorganizowanych przez Ostrowskie Centrum Kultury koncertów zagrali także Voo Voo, Grzegorz Turnau, Gaba Kulka, Monika Borzym oraz Kabaret Hrabi. Bilety na koncerty cieszyły się dużą popularnością.

W OCK zaśpiewał też Maciej Maleńczuk, promując swój album „Klauzula sumienia”. Artysta zaprezentował materiał z najnowszej płyty i przypominał swoje najpopularniejsze piosenki, a na scenie towarzyszyli mu muzycy Piwnicy pod Baranami. „Ostatnia nocka” czy „Sługi za Szlugi”, to tylko niektóre z przebojów zagranych dla publiczności odwiedzającej Ostrowskie Centrum Kultury. Bilety na wydarzenie były dostępne w sprzedaży online.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Ostrowskie Centrum Kultury?
Ostrowskie Centrum Kultury znajduje się przy ulicy Wolności 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Instytucja zajmująca się organizacją wydarzeń kulturalnych częściowo mieści się w budynku dawnego Teatru Miejskiego. W latach 2008-2010 obiekt, w którym rezyduje OCK, został zmodernizowany, a obecnie funkcjonują w nim dwie sale widowiskowe, kawiarenka i Centrum Informacji Kulturalnej.
Jakie wydarzenia odbyły się w Ostrowskim Centrum Kultury?
Organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury wydarzenia to m.in. festiwal Grand Prix Komeda oraz festiwal „Wszystko Jest Poezją”. W obiekcie odbywały się także występy w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Chopin W Barwach Jesieni”. Organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury koncerty cieszą się dużą popularnością, a bilety na wydarzenia można nabyć przez internet.
Kiedy utworzone zostało Ostrowskie Centrum Kultury?
Ostrowskie Centrum Kultury, jako samorządowa instytucja kultury, działa od początku 2006 roku. Jest ideowym spadkobiercą Ostrowskiego Domu Kultury i Przedsiębiorstwa Imprez Kulturalnych.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też