Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Ogrody Geyera

Ogrody Geyera

Łódź, Piotrkowska 293/305
Ogrody GeyeraOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Ogrody Gayera to wyjątkowy projekt urbanistyczny, położony w samym centrum Łodzi. Jeden z największych kompleksów fabrycznych w Polsce przeistoczył się w miejsce spotkań z kulturą i sztuką, stając się oazą spokoju i relaksu dla poszukiwaczy inspirujących wydarzeń, spotkań autorskich i koncertów. Dlaczego warto pojawić się w Ogrodach Gayera? Bilety na wydarzenia kulturalne i koncerty największych polskich muzyków to możliwość spotkania z ulubionymi gwiazdami na żywo. 

Ogrody Gayera – wydarzenia i koncerty

W ostatnim czasie na terenie kompleksu koncerty zagrali m.in.: Żabson, Paluch, Mery Spolsky, Daria Zawiałow czy Bitamina. Ośrodek jest również miejscem cyklicznych imprez, takich jak:   lato w plenerze, festiwal kolorów,  jarmark świąteczny,  zlot food trucków.

 

Aktualnie na odwiedzających czekają zmodernizowane przestrzenie mieszkalne i usługowe, centrum kultury i sztuki, a także obszar biznesowy. Cały kompleks pozwala cieszyć się kontaktem z naturą oraz klimatem pofabrycznej Łodzi.

Ogrody Geyera – historia

Historia Ogrodów Gayera sięga początków XIX wieku, kompleks włókienniczy powstał na zlecenie Ludwika Gayera – największego polskiego fabrykanta, niemieckiego pochodzenia. Po II Wojnie Światowej ośrodek przeszedł proces nacjonalizacji i stał się zakładem przemysłu tekstylnego. Zakłady Gayera przemianowano wówczas na Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Feliksa Dzierżyńskiego, a później – w latach 60. – „Eskimo”.

 

W 1960 roku na terenie Ogrodów Gayera otworzono Muzeum Włókiennictwa. W czasach transformacji, po 1989 roku wielkie zakłady zaczęto zamykać, tym samym cały ośrodek podupadł. W 2005 roku kompleks trafił w ręce polsko-hiszpańskiego developera - firmy Urbanica, który miał stworzyć na terenie Ogrodów kompleks z mieszkaniami, biurami, gastronomią i handlem.

 

Okazało się jednak, że Urbanica bez pozwolenia wyburzyła 40 zabytkowych budynków, wskutek czego na kilka lat wstrzymano jakiekolwiek prace, aż do 2017 roku, kiedy rozpoczęto ostateczną rewitalizację ośrodka.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Ogrody Geyera?
Ogrody Geyera to kompleks 19 rewitalizowanych budynków, który powstał na terenie należącym kiedyś do jednego z największych przemysłowców i wizjonerów – Ludwika Gayera. Ośrodek znajduje się w samym sercu Łodzi, po zachodniej stronie ulicy Piotrkowskiej numeru 293/305. Budynek zamknięty jest w kwartale ulicami – Wółczańską, Czerwoną i Sieradzką. Lokalizacja gwarantuje wygodny dojazd zarówno spoza miasta, jak i z centrum, licznymi środkami komunikacji zbiorowej, samochodem czy jednośladem.
Kiedy zostały wybudowane Ogrody Geyera?
Prace nad Ogrodami Gayera w dzisiejszym kształcie rozpoczęły się w 2017 roku. Rewitalizacja objęła aż 19 zabytkowych budynków.
Jakie wydarzenia odbyły się w Ogrodach Geyera?
Jakie atrakcje zorganizowano dotychczas na terenie Ogrodów Gayera? Bilety na Summer Sky Festiwal cieszyły się ogromną popularnością i umożliwiły spotkanie z takimi artystami jak: Symho House, Kult czy Katarzyna Nosowska. Teren łódzkiego kompleksu jest również miejscem targów ślubnych i kulinarnych, a także corocznego jarmarku świątecznego.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też