Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Krzywy Domek

Krzywy Domek

Sopot, Bohaterów Monte Cassino 53
Sprawdź wydarzenia
Krzywy DomekOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Krzywy Domek to jedna z największych atrakcji w Sopocie. Zwany też czasem Pijanym Domem z powodu swojego niespotykanego wyglądu. Obiekt stylem nawiązuje do baśniowych budowli Hiszpana Gaudiego — inspiracją dla jego projektantów były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. W 2008 roku branżowy portal Village of Joy zaliczył Krzywy Domek do 50 najdziwniejszych budowli na świecie, co mocno wpłynęło na jego popularność. Miejsce łączy świat biznesu ze światem kultury i sztuki. Na co dzień stanowi część Centrum Handlowego “Rezydent”, wieczorami jednak uaktywniają się znajdujące się w Krzywym Domku kluby gwarantujące szeroki wybór imprez, koncertów i dobrą zabawę. 

Krzywy Domek — historia

Budowę Krzywego Domu rozpoczęto w roku 2003. Inwestorem i właścicielem został Rezydent S.A., a na miejsce budowy wybrano serce Sopotu, ulicę Bohaterów Monte Cassino, czyli popularny “Monciak”. Niespotykany projekt obiektu został przygotowany przez siedmiu architektów: Maciej Łapkowski, Szczepan Szotyński, Leszek Zaleski, Robert Mielniczek, Agnieszka Kolka, Małgorzata Kruszko-Szotyńska i Anna Dubicka-Sawicka. Projekt inspirowany był rysunkami Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także twórczości Gaudiego. Budynek został oddany do użytku w roku 2004. Efekt był tak wyjątkowy, że w roku 2008 prestiżowy branżowy portal Village of Joy wybrał Krzywy Domek jako jedną z 50 najdziwniejszych budowli na świecie. Sopocka atrakcja zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu, wyprzedzając wiele niezwykle popularnych budynków z całego świata, w tym bibliotekę publiczną w Kansas City w USA, hiszpańskie The Torre Galatea Figueres, a nawet słynne muzeum Guggenheim w Bilbao. To głośne zwycięstwo oczywiście przyciągnęło do Sopotu jeszcze więcej turystów z kraju i z zarganicy, chcących na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. Brytyjska stacja BBC, tworząc swoją listę “miejsc z bajki”, także zamieściła na niej sopocki Krzywy Domek.  

Krzywy Domek – wydarzenia

Wieczorami Krzywy Domek tętni kulturalnym życiem. Tradycją tego miejsca jest składanie przez osoby biorące udział w wydarzeniach kulturalnych podpisów na ścianie Krzywego Domku, zwanej “Ścianą Sławy” (swojego rodzaju polską odpowiedzią na amerykańską Promenadę Gwiazd). Bilety na koncerty w Krzywym Domku to okazja do spędzenia czasu ze sztuką w wyjątkowym miejscu. Grali tutaj między innymi: Sylwia Grzeszczak, Kroke, Maciej Zembaty, Stan Borys, Grzegorz Turnau i wielu innych artystów.

Krzywy Domek – wydarzenia 2022

Rok 2022 dla fanów tego szczególnego miejsca wygląda bardzo interesująco. W kulturalnej części obiektu jak co roku pojawią się różni wykonawcy. Swoją obecność w Krzywym Domku w 2002 roku potwierdził już między innymi Zenek Martyniuk.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Krzywy Domek?
Krzywy Domek znajduje się na deptaku w centrum Sopotu, przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53, czyli na słynnym “Monciaku”. Jest częścią Centrum Handlowego “Rezydent”, gdzie mieszczą się punkty gastronomiczne, bary, salon urody, salon gier i pomieszczenia biurowe. Obiekt znajduje się w niedalekiej odległości — ok. 5 minut piechotą — od morza i sopockiego mola, które jest najdłuższym drewnianym molo na świecie.
Jakie wydarzenia odbyły się w Krzywym Domku?
Krzywy Domek pełni rolę miejsca kulturalno-rozrywkowego. Można tu wziąć udział w wielu wydarzeniach: wystawach, konferencjach prasowych czy koncertach. W Krzywym Domku występowali między innymi: Kroke, Maciej Zembaty, Stan Borys, Sylwia Grzeszczak czy Grzegorz Turnau.
Kiedy został utworzony Krzywy Domek?
Krzywy Domek został oddany do użytku w 2004 roku, budowę rozpoczęto rok wcześniej. Obiekt wybudowano według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też