Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy

Bydgoszcz, ul. Śniadeckich 36
Kościół Polskokatolicki w BydgoszczyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy to świątynia działająca pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Budynek znajduje się przy ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich w centrum Bydgoszczy. Szacuje się, że świątynia powstała w 1864 roku, a kilkanaście lat później przeszła ona rozbudowę o boczne kaplice.

W latach 40. ubiegłego wieku dom modlitwy przejęty został przez Kościół Polskokatolicki. Budynek świątyni poddano kolejnym modernizacjom – odnowiono wówczas zewnętrzną elewację kościoła, w kolejnych latach przeprowadzono remont jego wnętrza. W 2020 roku rewitalizacji doczekał się z kolei znajdujący się przed świątynią skwer.

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy zachwyca swoim neogotyckim wykończeniem. Budynek zorientowany jest na północ, a jego główna fasada skierowana jest w kierunku ulicy Śniadeckich. Jak czytamy w literaturze na temat dziejów kultury i sztuki Bydgoszczy oraz jej pobliskiego regionu, świątynia posiada płaski, drewniany strop, ostrołukowe okna oraz krzyżowo-żebrowe sklepienie prezbiterium.

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy nie funkcjonuje wyłącznie jako dom modlitwy – w świątyni regularnie organizowane są różnego rodzaju inicjatywy kulturalne. Koncerty, które odbywają się w katedrze, dostarczają gościom całą masę niezapomnianych wrażeń, m.in. za sprawą fantastycznej akustyki, panującej we wnętrzu świątyni. Bilety na wydarzenia zdobyć można drogą elektroniczną.

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy – koncerty bożonarodzeniowe

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy regularnie organizuje koncerty i okolicznościowe imprezy muzyczne. Podczas Koncertu Kolęd Polskich goście mogli posłuchać operowych wersji takich słynnych utworów, jak m.in. "Lulajże Jezuniu", "Bóg się rodzi", "Cicha noc" czy "Gdy śliczna Panna". Wydarzenie, realizowane przez agencję artystyczną Copernicus we współpracy z Prestige Concerts oraz Operą de Camera di Roma, przepełnione było radością i bożonarodzeniowym ciepłem.

Jakie jeszcze eventy muzyczne organizuje Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy? Koncerty bożonarodzeniowe to wydarzenie, na które bydgoszczanie czekają cały rok. Podczas zeszłorocznych świąt goście mogli zatracić się w dźwiękach takich utworów, jak "W żłobie leży", "Hej kolęda" czy "W żłobie leży". Podczas koncertu nie zabrakło również zagranicznych piosenek. "Feliz Navidad", "White Christmas" "Have Yourself a Merry Little Christmas" wykonane zostały przy akompaniamencie fortepianu przez rozrywkowo-operowy duet.

Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy – bilety na koncerty operetkowe

Sporym zainteresowaniem muzyki operetkowej cieszy się cykl Koncertów Wiedeńskich, które organizuje Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy. Bilety na event wyprzedawały się bardzo sprawnie, jednak impreza została ostatecznie wstrzymana.

Jak zapowiadano, podczas eventu goście mieli posłuchać najpiękniejszych arii z oper i operetek wiedeńskich oraz kanony instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów. W repertuarze znalazły się popisowe utwory z takich programów, jak "Kraina Uśmiechu", "Baron cygański" czy "Zemsta nietoperza". Artyści mieli zamiar zaprezentować widowni zarówno włoskie pieśni neapolitańskie, jak i nowatorskie wykonania musicalowych utworów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy?
Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy znajduje się w samym centrum miasta przy ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich. W pobliżu świątyni znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kościele Polskokatolickim w Bydgoszczy?
Wydarzenia, które odbywają się w Kościele Polskokatolickim w Bydgoszczy, to m.in. okolicznościowe koncerty bożonarodzeniowe oraz wystąpienia operetkowe. Bilety na eventy dostępne są do nabycia drogą online.
Kiedy został otworzony Kościół Polskokatolicki w Bydgoszczy?
Szacuje się, że świątynia powstała w 1864 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też