Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Kino Luna

Kino Luna

Warszawa, Marszałkowska 28
Kino LunaOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Luna funkcjonuje od 22 lipca 1962 roku – wówczas odbył się tu pierwszy seans filmowy. Od tego czasu miejsce skupia tu zarówno lokalną społeczność, jak i przyjezdnych, inspirując ich i edukując. To niezwykły punkt na mapie kulturalno-rozrywkowej Warszawy, który swój sukces zawdzięcza niepowtarzalnej atmosferze, atrakcyjnemu położeniu, ciekawej historii, a przede wszystkim – ludziom w nim pracującym.

Kino Luna – o obiekcie

Od lipca 2014 roku zarządcą kina jest spółka o nazwie Projekt Kino. W Lunie odbywają się rozmaite wydarzenia, m.in. spektakle teatralne, które cieszą się dużą popularnością – bilety na przedstawienia wyprzedają się błyskawicznie. Oczywiście – można tu także obejrzeć doskonałe filmy z gwiazdorską obsadą.

 

Kino Luna zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy – nieopodal placu Zbawiciela, które znane jest jako centrum życia towarzyskiego. Bez wątpienia dużym atutem obiektu jest łatwy dojazd z niemal każdego punktu w stolicy. Kino znajduje się w bliskiej odległości od stacji metra Politechnika oraz Trasy Łazienkowkiej.

 

Kino Luna określane jest mianem studyjnego. Organizowane są tu różnorodne projekty artystyczne, które zrzeszają środowisko artystyczne i szerzą kulturę niekomercyjną. W jego repertuarze znaleźć można premiery oraz filmy, które otrzymały nagrodę na międzynarodowych i polskich festiwalach filmowych. Kino Luna wielokrotnie otrzymało wyróżnienie za całokształt działalności, m.in. tytuł Kina Roku 2014 w plebiscycie Warszawiaki oraz tytuł najbardziej pozytywnego kina w stolicy, przyznanym przez Clear Channel oraz Gazetę Wyborczą. Obiekt uznawany jest za Miejsce Przyjazne Seniorom, na podstawie audytorów programu certyfikowania Kreatorzy standardu, który prowadzi Fundacja Zaczyn i Urząd miasta stołecznego Warszawa.

 

W kinie Luna znajdują się dwie sale, jedna na 266, druga na 329 miejsc. Wyposażenie kina stanowią projektory tradycyjne 35mm, cyfrowe BARCO – w tym projektor 4K, jedyny w Warszawie, a także rzutniki multimedialne. Kino należy do Art. Cinema C.I.C.A.E, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także do sieci kin Europa Cinemas.

Kino Luna – wydarzenia

Kino Luna prowadzi działalność repertuarową, jednak to nie wszystko. Jest także organizatorem imprez i wydarzeń, m.in. festiwali i przeglądów filmowych, spektakli, koncertów, pokazów, spotkań z artystami, wernisaży, projektów dla seniorów i dzieci oraz programów edukacyjnych.

 

W kinie Luna w Warszawie często odbywają się niezwykłe spektakle teatralne. Jednym z nich był show w wykonaniu Teatru Improv AB OVO, czyli forma kabaretowo-teatralna, gdzie widz może być aktorem i twórcą przedstawienia! Mnóstwo dobrego humoru, zwrotów akcji, zaskakujące zakończenia – publiczność bawiła się wyśmienicie, a bilety rozeszły się jak świeże bułeczki.

 

Ludzie uwielbiają dobrą zabawę – a gdzie można bawić się lepiej niż na dobrych kabaretach? Bilety w kinie Luna zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki przed występami K2, Jurków, Kabaretu Młodych Panów czy Hrabi.

 

Kino Luna nie próżnuje – niebawem szykują się tu kolejne, niesamowite wydarzenia! Aby móc w nich uczestniczyć – wystarczy kupić bilet.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Luna?
Kino Luna znajduje się w centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 28 – nieopodal placu Zbawiciela.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kinie Luna?
W kinie Luna odbywają się rozmaite wydarzenia – festiwale i przeglądy filmowych, pokazy, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże i wiele innych. Na scenie pojawiły się m.in. kabarety K2, Hrabi, Kabaret Młodych Panów. Wystąpił tu również Cezary Pazura, Michał Wójcik, a także muzycy – Sokół, Phil Jensky i wielu innych.
Od kiedy działa Kino Luna?
Kino Luna działa od 22 lipca 1962 roku – wówczas odbył się pierwszy seans filmowy.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn