Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dziedziniec P23

Dziedziniec P23

Katowice, Porcelanowa 23
Dziedziniec P23OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Fabryka Porcelany, inaczej Park Przemysłowo-Technologiczny Porcelana Śląska „Park”, mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach, na byłych terenach przemysłowych.

Dziedziniec P23 – o obiekcie

Fabryka Porcelany i Dziedziniec P23 to zabytkowy kompleks z XIX i XX wieku. Zlokalizowana jest w nim architektura poprzemysłowa, m.in. budynki malarni, wzorcowni czy starej piecowni, wieża wodna i komin. Budynki tworzą niepowtarzalny układ z dziedzińcami.

 

W 2012 roku rozpoczęto prace rewitalizacyjne dawnej fabryki porcelany z inicjatywy Fundacji Giesche. Od lat 20. XX wieku jedną z najbardziej popularnych w Europie porcelan była ta, którą sygnowano właśnie znakiem Giesche. Fundacja, która stale monitoruje powstawanie Parku Technologicznego, zajmuje się także działalnością na rzecz innowacyjności i rozwoju regionu w zakresie biznesu, ale również ekologii czy ochrony zdrowia.

 

W 2017 roku obiekt wpisano na Szlak Zabytków Techniki, co stanowiło krok w utrzymaniu dziedzictwa przemysłowego, zarówno Katowic, jak i województwa śląskiego.

 

W przestrzeniach industrialnych Fabryki Porcelany w Katowicach wygospodarowano już miejsce dla około 40 firm o różnych profilach, organizowane są tu także różnorodne wydarzenia artystyczne, wernisaże, pokazy i koncerty. To przestrzeń przygotowana do realizacji programów telewizyjnych, filmów, a także lekcji edukacyjnych i wykładów plenerowych. Fabryka Porcelany i Dziedziniec P23 są partnerami podczas organizacji m.in. Nocy Muzeów czy Święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriady. W lecie odbywają się tu kino letnie, Targi Nocne, koncerty i scena klubowa P23.

Dziedziniec P23 – wydarzenia

Wydarzenia w Dziedziniec P23 przyciągają fanów dobrej rozrywki. Odbyło się tu wiele wydarzeń, na które bilety sprzedawały się jak świeże bułeczki. Co miało miejsce w Dziedzińcu P23? Koncerty zespołu Go_A, czyli reprezentacji Ukrainy na Eurowizji. Nowoczesne, elekrotniczne dźwięki, ukraińskie wokale, bębny afrykańskie oraz gitarowe riffy stworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność bawiła się doskonale.

 

Co jeszcze wydarzyło się w miejscu Dziedziniec P23? Koncert zespołu Sonbird, czyli czterech chłopaków z Żywca, tworzących muzykę w styli indie-rock. Do tej pory mieli okazję występować na Męskim Graniu, Open’er Festival, OFF Festival, Kraków Live Festival. Porównywani są do Kings of Leon czy Myslovitz. Ich debiutancka płyta – Głodny – była nominowana do Fryderyka 2020 w kategorii Album Rocku Rock.

 

Jakie wydarzenia miały miejsce w Dziedzińcu P23? Koncerty gwiazd, takich jak Donguralesko, Ten Typ Mes i Emil Blef, Zeamsone 777, Kartky, Zamilska, XXANAXX, Jeremi Sikorski i wielu innych!

Dziedziniec P23 – wydarzenia 2022

Dziedziniec P23 – wydarzenia 2022 – co odbędzie się niebawem w obiekcie? Będzie to niezwykły koncert z cyklu Lato w Plenerze! Na scenie zagoszczą Kaz Bałagane, Żabson, Guzior, Gibbs oraz Miszel! Jak uczestniczyć w koncercie na Dziedzińcu 23? Bilety na wydarzenie to gwarancja rezerwacji miejsca – nie czekaj na ostatnią chwilę!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dziedziniec P23?
Dziedziniec P23 znajduje się w obrębie Fabryki Porcelany, przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach.
Jakie wydarzenia odbyły się na Dziedzińcu P23?
Na Dziedzińcu P23 odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty Donguralesko, Ten Typ Mes i Emil Blef, Zamilska, XXANAXX, Jeremi Sikorski, Zeamsone 777, Kartky i wiele innych.
Kiedy został utworzony Dziedziniec P23?
Dziedziniec P23 utworzony został w XIX wieku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też