Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Miejsce Coolturalna Montownia

Coolturalna Montownia

Wałbrzych, Piotra Wysockiego 29
Coolturalna MontowniaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Coolturalna Montownia to industrialna restauracja w samym sercu Starej Kopalni w Wałbrzychu. Jej wystrój i menu nawiązują do właściwej dla tego regionu tradycji górnictwa – całość tworzy niepowtarzalny klimat charakterystyczny dla dawnych kopalni. Przestrzeń lokalu udostępniana jest do organizacji wydarzeń kulturalnych i imprez.

Nietypowy styl Coolturalnej Montowni czyni tę restaurację unikatową na skalę całego Dolnego Śląska. Podczas różnego rodzaju eventów turyści mają okazję lepiej poznać kulturę regionu i porozmawiać z rodzimymi mieszkańcami miasta.

Coolturalna Montownia – koncerty

Coolturalna Montownia przykłada wszelkich starań, aby była czymś więcej niż wyłącznie restauracją. Dowodem na to są liczne koncerty i wydarzenia specjalne. Często gości tu chociażby utalentowany skrzypek, Karol Kundziarz, który uświetnia spędzany w tym miejscu czas swoją magiczną muzyką.

W kwietniu 2023 roku mający miejsce w Coolturalna Montownia koncert Ponad Chmurami był jednym z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych Wałbrzycha. Grupa muzyczna, w której skład wchodzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie, była wielokrotnie nagradzana podczas konkursów piosenek poetyckich. Repertuar muzyczny Ponad Chmurami to ballady Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu pod Budą, a także autorskie kompozycje do wierszy.

W kompleksie obejmującym Coolturalną Montownię występowali również muzycy z zespołu Miejskie Granie. Jest to cover band z rockowym charakterem, który inspiruje się twórczością i przebojami grupy Męskie Granie. 

W listopadzie do Coolturalnej Montowni w Starej Kopalni zawitał Vito Bambino – aktor filmowy i muzyk, który znany jest z takich hitów jak: “Podpalmy to”, “Nudy”, “Etna” oraz “Dom”. Jako wokalista solowy wraz z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło stworzył hymn Orkiestry Męskiego Grania “I Ciebie też, bardzo”.

Coolturalna Montownia – wydarzenia specjalne

Coolturalna Montownia to miejsce spotkań z ciekawymi ludźmi, historią, kulturą i nauką. W ostatnim czasie w lokalu odbyły się wystawy i warsztaty poświęcone górnictwu. Mające miejsce w Coolturalnej Montowni wydarzenia to również eventy specjalne. Podczas Dnia Kobiet 8 marca zorganizowano w tym miejscu uroczystą kolację, po której odbyły się koncert Dawida Krzyka i fire show. Wśród organizowanych w Coolturalnej Montowni wydarzeń, znajdują się również “Coolturalne Andrzejki”, Dzień Mamy, Sylwester i wiele więcej.

Coolturalna Montownia – wydarzenia w nadchodzących miesiącach

Coolturalna Montownia już niejednokrotnie udowadniała, że potrafi przyciągnąć najbardziej rozpoznawalnych artystów muzycznych w Polsce. Nie inaczej będzie 12 stycznia 2024 roku. Wtedy w Coolturalnej Montowni koncert zagra Jurand Wójcik – wokalista, gitarzysta, songwriter i finalista 2. edycji The Voice Of Poland.

W najbliższym czasie w restauracji odbędą się również wigilie firmowe oraz świąteczne spotkania. Na zakończenie roku goście Coolturalnej Montowni będą mogli wspólnie świętować Sylwestra. W ramach wydarzenia przewidziane są klimatyczna oprawa muzyczna oraz ekskluzywna kolacja sylwestrowa.

Coolturalna Montownia – bilety na koncerty

Coolturalna Montownia to industrialna restauracja, utrzymana w surowym, górniczym klimacie. Lokal jest miejscem, w którym regularnie odbywają się koncerty i inicjatywy kulturalne, integrujące lokalną społeczność. Planujesz wyjście do Coolturalnej Montowni? Bilety możesz zarezerwować już teraz online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Coolturalna Montownia?
Coolturalna Montownia znajduje się na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu, przy ul. Piotra Wysockiego 29.
Jakie wydarzenia odbywają się w Coolturalna Montownia?
Coolturalna Montownia oprócz pysznego jedzenia, oferuje różnorodne wydarzenia kulturalne, eventy specjalne i koncerty.
Kiedy została otworzona Coolturalna Montownia?
Budynek, w którym aktualnie mieści się Coolturalna Montownia, wybudowano w 1872 roku. Restauracja została otworzona 8 marca 2022 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też