Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Szczawno-Zdrój, Kościuszki 19
Teatr Zdrojowy w Szczawnie-ZdrojuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Budynek Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju powstał w drugiej połowie XIX wieku w zastępstwie rozebranego wcześniej teatru szczawieńskiego. Na przestrzeni lat w placówce wystawiono różnorodne sztuki teatralne i koncerty orkiestr – na scenie teatru wykonywano m.in. utwory Józefa Elsnera, Fryderyka Chopina oraz Henryka Wieniawskiego.

Jakie atrakcyjne odbywają się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju? Wydarzenia muzyczne i imprezy kabaretowe organizowane są tutaj regularnie. Warto również dodać, że na terenie obiektu funkcjonuje herbaciarnia i restauracja. Organizatorzy udostępniają także sale konferencyjno-naukowe, w których przeprowadzane są aukcje charytatywne i spotkania biznesowe.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – koncerty tematyczne

Dużym zainteresowaniem miłośników muzyki klasycznej cieszył się koncert walentynkowy pt. „Usta milczą…”. Goście spędzili wieczór, słuchając występów wielkich światowych artystów. Na deskach szczawieńskiego teatru wystąpił m.in. słynny, włoski tenor – Roberto Jachini Virgili.

Ostatnie tygodnie pełne były także latynoskich dźwięków, które wypełniły Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju. Bilety na Koncert Pieśni Hiszpańskiej nabywali goście w różnym wieku, zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Podczas wydarzenia wystąpiła Marta Motkowicz – absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – wydarzenia dla dzieci

Jakie imprezy dla najmłodszych organizuje Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju? Koncertem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, była m.in. barokowa bajka baletowa pt. "Śpiąca Królewna" w adaptacji artystów z Teatru Wielkiego.

"Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego również przyciągnął na widownię wielu młodych miłośników sztuki teatralnej. Spektakl ten opowiadał o przygodach Klary, która podczas wigilii Bożego Narodzenia znalazła pod choinką magiczną figurkę. Opowieść pełna jest zachwycającej muzyki i imponujących elementów akrobatycznych. Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – bilety na spektakle kabaretowe

Równie dużym zainteresowaniem miłośników kabaretów cieszył się słynny Recital Kabaretowy Artura Andrusa. Wydarzenie przeplatane było wierszami, anegdotami i humorystycznymi komentarzami. Sprzedaż biletów na tego typu imprezy prowadzona jest zarówno drogą online, jak i stacjonarnie m.in. w biurze Teatru Zdrojowego.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju?
Placówka znajduje się w Szczawnie-Zdroju, w jednym z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Do obiektu można dostać się od ulicy Kościuszki 19.
Jakie eventy odbyły się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju?
Na terenie teatru odbywają się różnorodne imprezy, zarówno koncerty, jak i kabaretowe oraz teatralne spektakle dla dzieci i dorosłych.
Kiedy został utworzony Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju?
Obiekt wybudowano pod koniec XIX wieku w zastępstwie rozebranego teatru szczawieńskiego. W kolejnych latach dobudowano również zaplecze.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też