Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Budynek Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju powstał w drugiej połowie XIX wieku w zastępstwie rozebranego wcześniej teatru szczawieńskiego. Na przestrzeni lat w placówce wystawiono różnorodne sztuki teatralne i koncerty orkiestr – na scenie teatru wykonywano m.in. utwory Józefa Elsnera, Fryderyka Chopina oraz Henryka Wieniawskiego.

 

Jakie atrakcyjne odbywają się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju? Wydarzenia muzyczne i imprezy kabaretowe organizowane są tutaj regularnie. Warto również dodać, że na terenie obiektu funkcjonuje herbaciarnia i restauracja. Organizatorzy udostępniają także sale konferencyjno-naukowe, w których przeprowadzane są aukcje charytatywne i spotkania biznesowe.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – koncerty tematyczne

Dużym zainteresowaniem miłośników muzyki klasycznej cieszył się koncert walentynkowy pt. „Usta milczą…”. Goście spędzili wieczór, słuchając występów wielkich światowych artystów. Na deskach szczawieńskiego teatru wystąpił m.in. słynny, włoski tenor – Roberto Jachini Virgili.

 

Ostatnie tygodnie pełne były także latynoskich dźwięków, które wypełniły Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju. Bilety na Koncert Pieśni Hiszpańskiej nabywali goście w różnym wieku, zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Podczas wydarzenia wystąpiła Marta Motkowicz – absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – koncerty 2022

W grudniu na deskach teatru wystąpi słynna polska piosenkarka, Edyta Geppert. Repertuar koncertu będzie pełen kontrastów – piosenki liryczne przeplatane będą z dramatycznymi oraz kabaretowymi tekstami. Bilety na występ artystki nabyć można już dzisiaj drogą elektroniczną.

 

Jacy jeszcze muzycy odwiedzą w najbliższych tygodniach Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju? Koncerty 2022 przypadną do gustu fanom włoskich przebojów lat 50. i 60. W listopadzie na scenie teatru pojawi się Jarek Wist wraz z Agencją Artystyczną Verità Nostra. Muzyk zaprezentuje przeboje z płyty Dolce VitaM.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – wydarzenia dla dzieci

Jakie imprezy dla najmłodszych organizuje Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju? Koncertem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, była m.in. barokowa bajka baletowa pt. „Śpiąca Królewna” w adaptacji artystów z Teatru Wielkiego.

 

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego również przyciągnął na widownię wielu młodych miłośników sztuki teatralnej. Spektakl ten opowiadał o przygodach Klary, która podczas wigilii Bożego Narodzenia znalazła pod choinką magiczną figurkę. Opowieść pełna jest zachwycającej muzyki i imponujących elementów akrobatycznych.

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – bilety na spektakle kabaretowe

Fani występów komediowych z całą pewnością docenią repertuar Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju, który zaplanowany został na nadchodzące miesiące. W grudniu na szczawieńskiej scenie wystąpi m.in. słynna grupa Hrabi.

 

Równie dużym zainteresowaniem miłośników kabaretów cieszył się słynny Recital Kabaretowy Artura Andrusa. Wydarzenie przeplatane było wierszami, anegdotami i humorystycznymi komentarzami. Sprzedaż biletów na tego typu imprezy prowadzona jest zarówno drogą online, jak i stacjonarnie m.in. w biurze Teatru Zdrojowego.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju?
    Placówka znajduje się w Szczawnie-Zdroju, w jednym z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Do obiektu można dostać się od ulicy Kościuszki 19.

  • Jakie eventy odbyły się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju?
    Na terenie teatru odbywają się różnorodne imprezy, zarówno koncerty, jak i kabaretowe oraz teatralne spektakle dla dzieci i dorosłych.

  • Kiedy został utworzony Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju?
    Obiekt wybudowano pod koniec XIX wieku w zastępstwie rozebranego teatru szczawieńskiego. W kolejnych latach dobudowano również zaplecze.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kościuszki 19
58-310 Szczawno Zdrój

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/