Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Centrum Artystyczne Eljazz

Centrum Artystyczne Eljazz

Bydgoszcz, UL. KRĘTA 3
Centrum Artystyczne Eljazz OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowane w Bydgoszczy przy ul. Krętej 3 Centrum Artystyczne Eljazz to klub muzyczny z własną orkiestrą jazzową, studiem nagraniowym i agencją koncertową. Historia Centrum Artystycznego Eljazz sięga 1991 roku –dzięki zrealizowanym koncertom, klub przez lata zbudował sobie silną pozycję na rynku. Organizowane przez Centrum Artystyczne Eljazz wydarzenia mają na celu wspierać rozwój niezależnego rynku muzycznego i promować wolność twórczą, opartą na wyobraźni artystycznej i dążeniu do improwizacji.

Centrum Artystyczne Eljazz – koncerty i festiwale jazzowe

Najbardziej rozpoznawalnym odbywającym się cyklicznie w Centrum Artystycznym Eljazz wydarzeniem jest Bydgoszcz Jazz Festival, w którym udział biorą artyści reprezentujący różne nurty muzyki jazzowej, tacy jak Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Al Foster, Bill Evans i wielu więcej. Centrum Artystyczne Eljazz koncerty z okazji Bydgoszcz Jazz Festival organizuje od 2007 roku – w lokalu przy ul. Krętej, 27 października 2023 roku wystąpiły zespoły Halicki Sextet i Ignacy Wendt Quintet.

Świetną okazją dla zakochanych do odwiedzenia Centrum Artystycznego Eljazz było wydarzenie My Jazzy Valentine. 18 lutego 2024 roku na scenie Centrum Artystycznego Eljazz koncerty zagrali Asia Czajkowska i Los Angeles Trio – występy były okazją do posłuchania takich utworów jak “My one and only love”, “The more I see you”, Poranne łzy” czy “Deszcz”.

Centrum Artystyczne Eljazz – wydarzenia muzyczne dla każdego

Centrum Artystyczne Eljazz nie tylko promuje młodych artystów muzycznych, ale również pielęgnuje pamięć o zmarłych bydgoskich legendach. Odbywające się każdego roku Zaduszki Jazzowe w Bydgoszczy to organizowane przez Centrum Artystyczne Eljazz wydarzenie, które upamiętnia twórczość lokalnych artystów podczas jam sessions.

Oprócz muzyki jazzowej,  w Centrum Artystycznym Eljazz koncerty skupiają się również na takich gatunkach jak blues, funky, soul czy rock – duża różnorodność daje gwarancję, że w tym miejscu odnajdzie się każdy miłośnik dobrej muzyki.

Centrum Artystyczne Eljazz – wydarzenia i koncerty w nadchodzącym czasie

Co w najbliższych tygodniach czeka na gości Centrum Artystycznego Eljazz? Wydarzeniem wartym uwagi jest koncert Old Breakout - Tribute to Nalepa upamiętniający 80. rocznicę urodzin polskiego kompozytora, gitarzysty i wokalisty – Tadeusza Nalepy.

Poza regularnie organizowanymi w Centrum Artystycznym Eljazz koncertami, w marcu wystąpią w tym miejscu również stand-uperzy: Kucharz Maciej z programem “Co różni Kuchnie od Kuchni” (6 marca 2024 roku), Damian Bąbol ze swoim formatem (Nie)Stand-up (17 marca 2024 roku), Sebastian Rejent z programem “Mam Autyzm” (10 kwietnia 2024 roku).

Centrum Artystyczne Eljazz – bilety na koncerty jazzowe i nie tylko

Centrum Artystyczne Eljazz jest jednym z najbardziej popularnych klubów muzycznych w Bydgoszczy, które od wielu lat organizuje największe w regionie festiwale i koncerty jazzowe. W tym miejscu spędzisz również miły wieczór podczas stand-upów czy jam sessions. Planujesz wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Artystyczne Eljazz? Bilety zarezerwujesz już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Artystyczne Eljazz?
Zlokalizowane w Bydgoszczy, Centrum Artystyczne Eljazz znajduje się w budynku dawnej destylarni, przy ul. Krętej 3.
Jakie wydarzenia odbywają się w Centrum Artystycznym Eljazz?
Wśród organizowanych przez Centrum Artystyczne Eljazz wydarzeń warto wyróżnić koncerty jazzowe w ramach Bydgoszcz Jazz Festival, jam sessions, stand-upy i inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy zostało otworzone Centrum Artystyczne Eljazz?
Centrum Artystyczne Eljazz zostało założone w dawnej świetlicy Zieleni Miejskiej 26 września 1991 roku. Obecna nazwa klubu “Eljazz” funkcjonuje od października 1995 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też