Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Arena Lublin

Arena Lublin

Lublin, Stadionowa 1
Arena LublinOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Arena Lublin to stadion miejski – baza sportowa dla klubu Motor Lublin, obiekt treningowy klubów oraz szkółek piłkarskich. To właśnie tu odbywają się mecze piłki nożnej, jednak wydarzenia sportowe to nie wszystko. Organizowane są tu również imprezy kulturalne – koncerty i widowiska.

Arena Lublin - stadion miejski

Budowa stadionu Arena Lublin rozpoczęła się w grudniu 2012 roku, a zakończyła w lecie 2014 roku. Wzniesiony został w dzielnicy Za Cukrownią, w pobliżu zlikwidowanej niegdyś Cukrowni Lublin, nieopodal rzeki Bystrzycy. Budowa obiektu oraz zagospodarowanie terenu przylegającego do niego znajduje się na liście projektów Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt stadionu stworzyło biuro architektoniczne Estudio Lamela, które niegdyś przygotowało plany modernizacji Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie oraz opracowało koncepcję nowego stadiony Cracovii.

Arena Lublin – wydarzenia sportowe i imprezy

Wydarzenia sportowe w Arenie Lublin to eventy, które najczęściej odbywają się w obiekcie. Rozgrywały się tu Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20 i 21, Finał Pucharu Polski w piłce nożnej, rozgrywki Reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim oraz rugby i wiele innych. Arena w Lublinie to jednak nie tylko rozgrywki sportowe. Hala przystosowana jest również do organizacji targów, wystaw, a także koncertów.

 

W Arenie Lublin koncertowały gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. Widzowie mieli okazję zobaczyć m.in. koncert zespół Perfect, który świętował 35-lecie swojego istnienia. Na lublińskiej scenie pojawiła się Beata Kozidrak i zespół Bajm w trasie Bingo Tour. Wśród artystów zagranicznych na wyróżnienie zasługuje brytyjska wokalistka Katie Melua, znana z przebojów Nine Million Bicycles i The Flood.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Lublin? Bilety na koncert The Cranberries sprzedawały się jak świeże bułeczki! Zespół gra już ponad 20 lat i sprzedał 40 mln płyt. Zasłynęli przebojami Zombie, Animal Instinct, Salvation i wieloma innymi. W Arenie Lublin miał miejsce koncert Alphaville – legendy rocka i synth-popu, twórców Big in Japan, Forever Young i Dance With Me. Gwiazdą tego wydarzenia był także Alvaro Soler, hiszpański muzyk, który podbił serca słuchaczy utworami Animal, La Cintura, Libre i El mismo sol.

 

Kolejnym wydarzeniem odbywającym się na stadionie miejskim w Lublinie był festiwal Festa Italiana, na którym pojawiły się gwiazdy piosenki włoskiej. Widzowie bawili się przy muzyce Al Bano & Rominy Power, Drupiego i Sabriny. Występ urozmaicił Stefano Terrazino z zespołem tanecznym. Nie można nie wspomnieć o Polo TV Hit Festival Arena Lublin 2017. Muzyka disco-polo znów porwała do tańca miłośników dobrej zabawy. Wspaniały wieczór zapewnili Czadoman, Mirami, Weekend, MIG, Shazza, Faster, Cordian, Fanatic i wielu innych artystów. W 2019 roku odbył się 80’ Festival, który przeniósł słuchaczy do lat 80-tych. Na koncercie w Lublinie pojawili się Sandra, Fancy, Savage, Joy C.C.Catch oraz Thomas Andres & Modern Talking.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Arena Lublin?
Stadion miejski Arena Lublin znajduje się w Lublinie, przy ulicy Stadionowej 1. Jest to dzielnica Za Cukrownią, gdzie niegdyś znajdowała się Cukrownia Lublin.
Kiedy została wybudowana Arena Lublin?
Arena Lublin wybudowana została w latach 2012-2014. Jego budowa rozpoczęła się w grudniu 2012 roku, natomiast zakończyła w czerwcu 2014 roku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Lublin?
W Arenie Lublin odbyło się wiele niezapomnianych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Na lublińskiej scenie zagrali m.in. The Cranberries, Al Bano & Romina Power, Modern Talking, Alvaro Soler, Alphaville i Katie Melua.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też