Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Dziadek do orzechów - Teatr IMKA

Dziadek do orzechów - Teatr IMKA

Organizator: Booking Place Sp z o.o.

Opis

Opis

Zapraszamy na balet Dziadek do orzechów, który odbędzie się 8 i 9 grudnia w Teatrze IMKA w Warszawie. Dziadek do orzechów bilety już dostępne.

 

"Dziadek do orzechów" to obowiązkowa pozycja w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl opowiada historię Klary, która pod choinkę dostaje wyjątkowy prezent - tytułowego dziadka do orzechów. O jego magicznej mocy przekonuje się dopiero gdy zasypia, a na zegarze wybija godzina 24:00. Niepozorna zabawka zabiera bohaterkę w podróż pełną niesamowitych wrażeń.

Kiedy salon Klary odwiedzają rozzłoszczone myszy zabawka zamienia się w Księcia i staje do walki. Po wygranej bitwie Klara razem z Księciem wyruszają w podróż do Zimowej Krainy, gdzie czeka na nich Królowa Śniegu i rozpętuje burzę śnieżną, a następnie przenoszą się do Krainy Słodyczy, gdzie biorą ślub. "Dziadek do orzechów" to spektakl o dziecięcych marzeniach i wyobraźni zarówno dla najmłodszych widzów jak i tych nieco starszych.

Dziadek do orzechów twórcy

Muzyka: Piotr Czajkowski

Premiera: 16 grudnia 2014, Teatr Żydowski w Warszawie

Scenografia i kostiumy: N. Żuk

Choreografia: N. Żuk

Czas trwania: 85 minut ( 15 minut przerwy między Aktami)

Wykonanie: Les Ballets de Pologne

Wiek widza: od 4 do 100 lat

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn