Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Balet POTSKHISHVILI Georgia

Balet POTSKHISHVILI Georgia

Organizator: Filip Premium

Balet POTSKHISHVILI GeorgiaO wydarzeniu

O wydarzeniu

ZMIANA DATY Spektakl zaplanowany na 09.02.2023 r w Filharmonii Warmińsko Mazurskiej w Olsztynie zostaje przeniesiony na 15.02.2023. Miejsce i godzina pozostają bez zmian. Spektakle zaplanowane na 2.02.2023, 19:00 (Warszawa) oraz 08.02.2023, 19:00 (Toruń) zostały odwołany.

 

Balet Potskhishvili Georgia w Polsce! Zapraszamy na porywające spektakle. Balet Potskhishvili Georgia bilety już w sprzedaży.

Balet Potskhishvili Georgia - Fire of Georgian Dance

Gruziński taniec ludowy pochodzi z II tysiąclecia p.n.e. czego dowodzą wykopaliska archeologiczne w Trialeti, gdzie znaleziono srebrną miskę, na której widnieje taniec myśliwych oraz tańce związane z pogańskimi obrzędami płodności. Królewski Balet Narodowy Gruzji, pojawił się w Królestwie Gruzji w III wieku naszej ery, kiedy pierwszy król Gruzji Mirian i królowa Nana przyjęli chrześcijaństwo. Narodowy zespół królewski wystawiał na dworze przedstawienia teatralne zawierające elementy muzyki, choreografii, teatru, śpiewu i sztuki cyrkowej. To był autentyczny gruziński folklor, którego elementy przetrwały do dnia dzisiejszego.

Obecnie Balet Potskhishvili swój repertuar opiera na bardziej nowoczesnej choreografii, ale w mistrzowski sposób łączy je z historią. Niezwykle wspaniali i profesjonalni tancerze Baletu Potskhishvili poszukują nowych form choreografii, ale zawsze pamiętają o tradycji.

Baletem Potskhishvili kieruje wielki wizjoner Gela Potskhishvili, rycerz gruzińskiego Orderu Honoru, akademik National Academy of Georgia. Nazwa „Potskhishvili” od dziesięcioleci funkcjonuje w rozwoju kultury gruzińskiej,

szczególnie w rozwoju choreografii gruzińskiej. Ich bliski związek ze światem sztuki sięga 1964 roku, kiedy to wielce utytułowany tancerz i choreograf Gelodi Potskhishvili założył Akademię Tańca i pierwszą profesjonalną Szkołę tańca w Gruzji. Ich główny cel to choreografia i tradycyjne tańce. Obecnie w akademii uczy się ponad 500 studentów. Prywatnie Gelodi był ojcem obecnego dyrektora Geli. Balet Potskhishvili wystąpił na wszystkich największych scenach w USA, Anglii, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach, Kanadzie itd.

Przedstawienie Fire of Georgian Dance - to niezwykle fascynująca wycieczka na Kaukazu, do mitycznej Krainy Złotego Runa, to cudowna podróż po historii Gruzji. Wyjątkowi artyści, wielkie mistrzostwo, wspaniała choreografia i wielobarwne stroje przenoszą publiczność do zarania dziejów narodu gruzińskiego. Rytmy, muzyka i akrobatyka pochodzą z gruzińskiego folkloru ale tworzą niezwykłą harmonię ze współczesnymi formami. To niezwykłe przedstawienie – muszą Państwo je obejrzeć.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też