Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Colours of Tango & Orchestra

Colours of Tango & Orchestra

22.05.2024 Łódź

Organizator: Focus on Art Konrad Salwiński

Colours of Tango & OrchestraBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Colours of Tango & Orchestra
środa
22.05.2024
19:00

Colours of Tango & Orchestra

Łódź, Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

O wydarzeniu

Koncert Colours of Tango & Orchestra to objęte patronatem honorowym Ambasady Republiki Argentyny w Polsce Tango Show z udziałem argentyńskiego wokalisty, solistów, orkiestry i tancerzy. 

Dajcie się porwać w niezwykłą, muzyczną podróż do przedmieść Buenos Aires, gdzie zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata!

O artystach Colours of Tango & Orchestra

Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. 

Towarzyszy mu unikatowe duo instrumentalne: Aneta Salwińska i Konrad Salwiński, czyli zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu i bandoneonu.

Dopełnieniem tego niespotykanego zestawu instrumentów jest wszechstronne i dynamiczne brzmienie PRIMUZ Chamber Orchestra pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka.

Zespół Colours of Tango został uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango i działa pod patronatem honorowym Ambasady Argentyny w Polsce.

Program koncertu

Podczas koncertu usłyszycie Państwo najsłynniejsze tanga argentyńskie w autorskich aranżacjach na śpiew, harfę koncertową, akordeon/bandoneon i orkiestrę. Zabrzmią słynne: Libertango, La cumparsita, El choclo, ale oczywiście nie zabraknie też tanga z filmu „Zapach kobiety” czyli Por una cabeza. 

Artyści zainspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością szeroki wachlarz kolorów tanga, wraz z jego różnorodnymi odmianami; od tang tradycyjnych, przez milongi, tango vals po tango nuevo. Ilustracją dla tego niezwykłego muzycznego show jest pokaz taneczny w wykonaniu profesjonalnych tancerzy tanga, występujących na scenach całej Polski.

 

Wykonawcy:

• Oscar Ernesto Ovejero – śpiew, cajon

• Aneta Salwińska – harfa

• Konrad Salwiński – akordeon, bandoneon, aranżacje

• Łukasz Błaszczyk – dyrygent

• Primuz Chamber Orchestra

• Michał & Vitalina Shevchenko – taniec

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też