Wrzesiński Ośrodek Kultury

Wrzesiński Ośrodek Kultury

Wrzesiński Ośrodek Kultury to zlokalizowany przy ul. Kościuszki 21 we Wrześni obiekt użyteczności publicznej. Budynek znajduje się nieopodal historycznego zespołu koszar. Jest to również samorządowa jednostka kultury, którą prowadzi gmina oraz miasto.

 

Wrzesiński Ośrodek Kultury – o obiekcie

Za czasów II Rzeczypospolitej we Wrześni funkcjonowały dwa kinoteatry. Pierwszy Powiatowy Dom Kultury otwarty został w 1962 roku, w miejscu Domu Żołnierza. Znajdowało się tu 400 miejsc dla widzów, pracownie oraz kluby. W 1975 roku obiekt zmienił nazwę na Wrzesiński Dom Kultury. Od 1974 roku do obiektu przynależy również amfiteatr, wówczas XXX-lecia PRL – obecnie – im. Anny Jantar wzniesiony w zabytkowym Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich.

 

Budynek Wrzesińskiego Ośrodka Kultury wzniesiony został w czasach zaborów, nieopodal zespołu koszar. Zlokalizowany jest na obszarze układu urbanistycznego z XIV-XIX wieku, który wpisany jest do rejestru zabytków (nr rej. 295/Wlkp/A z 19.04.2006). W latach 80. XX wieku przeprowadzono w nim remont, który nadał mu nowoczesnego wyglądu. Obiekt składa się z Sali widowiskowej, tanecznej, pokoju muzycznego, pracowni modelarskiej i plastycznej.

 

Wydarzenia w Wrzesińskim Ośrodku Kultury mają na celu zaspokajać potrzeby rozrywkowe i kulturalne mieszkańców, jak również promować lokalną kulturę w kraju, jak i również poza jego granicami. Organizowane są tu rozmaite spektakle, festiwale, wystawy, koncerty. Obiekt prowadzi działalność wydawniczą, współpracuje z instytucjami społecznymi, nadzoruje i organizuje działalność rekreacyjną.

 

Od roku 1996 istnieje tu Wrzesińska Orkiestra Dęta, która składa się z około 60 muzyków. W ośrodku kultury funkcjonuje chór Lutnia, zespoły taneczne Takt i Puls, Wrzesińskie Studio Piosenki, Teatr Otczapy, Zespół Folklorystyczny Ziemia Wrzesińska. W ramach ośrodka funkcjonuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej 68 Pułku Piechoty, Klub Fotograficzny Moment, sekcja plastyczna oraz modelarska. Wśród wydarzeń w Wrzesińskim Ośrodku Kultury znajduje się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia.

 

Wrzesiński Ośrodek Kultury – wydarzenia

Na scenie ośrodka kultury pojawiał się m.in. Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatru Muzycznego w Bydgoszczy oraz Teatru Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu. Występowali tu Irena Santor, Urszula Sipińska, Jerzy Połomski, Karel Gott, Mieczysław Fogg, Czerwone Gitary, Niebiesko-Czarni, Czerwono-Czarni, Anawa, Breakout i Waganci. Wśród koncertów w Wrzesińskim Ośrodku Kultury wymienić warto występy Tomasza Stockingera, Macieja Maleńczuka, Pectus, Akcent, Hey, Happysad i wielu innych artystów.

 

Wrzesiński Ośrodek Kultury – wydarzenia – co jeszcze odbyło się w obiekcie? Liczne spektakle teatralne, m.in. Klimakterium 2, Przepraszam, co Pan tu robi?, Dwie Morgi Utrapienia, Atrakcyjny Pozna Panią, Mężczyzna Idealny, Nikt nie jest doskonały, Żona do adopcji i inne.

 

Wrzesiński Ośrodek Kultury – wydarzenia 2022

Wrzesiński Ośrodek Kultury – wydarzenia 2022 – co w niedługim czasie będzie miało miejsce w obiekcie? Kolejne koncerty, m.in. Koncert Wiedeński, Śląskie Szlagiery i występ Anity Lipnickiej. Ponadto zaplanowane są spektakle teatralne: Cudowna Terapia i Kobieta Idealna, a także występy Waldemara Malickiego w programie Naga prawda o klasyce oraz kabaretu Nowaki. Bilety na wydarzenia to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w koncertach i spektaklach. 

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Wrzesiński Ośrodek Kultury?
    Wrzesiński Ośrodek Kultury znajduje się we Wrześni, przy ul. Kościuszki 21.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Wrzesińskim Ośrodku Kultury?
    W Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyło się wiele wydarzeń, takich jak koncerty Macieja Maleńczuka, Tomasza Stockingera, Hey, Pectus, Akcent, Happysad i innych. Miały tu miejsce spektakle Klimakterium 2, Żona do adopcji, Przepraszam, co Pan tu robi?, Atrakcyjny Pozna Panią, Mężczyzna Idealny, Nikt nie jest doskonały, Dwie Morgi Utrapienia.

  • Kiedy został utworzony Wrzesiński Ośrodek Kultury?
    Wrzesiński Ośrodek Kultury został utworzony w 1922 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wrzesiński Ośrodek Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kościuszki 21
62-300 Września

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/