Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh

Voivod

VoivodOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Voivod to kanadyjska, legendarna grupa wykonująca w początkowym okresie działalności thrash metal, a następnie metal progresywny. Zespół był jedną z najbardziej wpływowych grup w metalowym undergroundzie lat 80. Powstał w Quebecu w 1982 roku. Bez nich nie byłoby szeroko rozumianego alternatywnego, czy awangardowego metalu.

O Voivod

W twórczości Voivod można usłyszeć wpływy Van Der Graaf Generator, starego Pink Floyd, wczesnego King Crimson, punka, hardcore’a oraz Venoma. Dzięki tak szerokiemu spectrum zainteresowań muzycznych, kanadyjski Voivod stworzył swój własny, jedyny w swoim rodzaju styl muzyki, który został bardzo szybko rozpoznawalny przez fanów na całym świecie.

 

Zmarły w 2005 roku Piggy (jeden z dwóch założycieli zespołu), Blacky (który w 2014 roku po raz kolejny pożegnał się z grupą z powodów osobistych) oraz wciąż tworzący pod szyldem Voivod - Snake i Away, odpowiadają za takie arcydzieła jak „Killing Technology”, „Dimension Hatröss”, „Nothingface” czy „Angel Rat”, z których każde jest inne, ale zarazem dosyć spójne w ich twórczości, co świadczy o wirtuozerii i ogromnej kreatywności muzyków z Kanady. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictw, za którą od samego początku odpowiada perkusista zespołu, Michel „Away” Langevin.

Obecny skład zespołu Voivod

Obecny skład Voivod uzupełniają: ten, któremu przyszło zadanie chyba najtrudniejsze, bo zastąpienie współlidera grupy Piggy’ego, Chewy, czyli Daniel Mongrain, i basista Rocky, czyli Dominique Laroche. Kanadyjczycy po śmierci swojego gitarzysty odziedziczyli sporo świetnej muzyki, którą Piggy tworzył do końca swych dni, nawet będąc już w szpitalu. Trzy kolejne albumy studyjne zespołu są tylko dowodem na to, że Voivod jest wciąż w grze, a w ich twórczości nadal czuć cząstkę Piggy’ego.

 

Muzykę formacji charakteryzowały, od zawsze, oryginalne brzmienie gitar czy teksty poruszające tematy futorologiczne. Częstym wątkiem było przejęcie władzy nad światem przez maszyny.

Koncerty Voivod

Vovoid w Polsce wystąpili między innymi w Warszawie i Krakowie. W dorobku zespołu Vovoid znajduje się wiele występów na żywo. Po pięcioletniej przerwie na sklepowe półki trafił ich album „The Wake”. Materiał z krążka promowali podczas koncertów w Polsce w 2018 roku. Koncerty grupy to za każdym razem wiele energii, którą artyści przekazują zgromadzonej publiczności. Wydarzenia muzyczne z ich udziałem są okazją, aby na żywo usłyszeć ich utwory. Koncerty Voivod popularne są w wielu krajach, a fani ich stylu muzycznego wyczekują kolejnych koncertów grupy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też