shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Weeknd

The Weeknd

The WeekndSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
16.02.1990
miejsce urodzenia:
Scarborough, Kanada
dyscyplina:
piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny, aktor
social media:

Opis

The Weeknd, właściwie Abel Makkonen Tesfaye urodził się w 1990 w Scarborough w prowincji Ontario w Kanadzie. Ma pochodzenie etiopskie. Jest wokalistą, autorem tekstów i producentem muzycznym.

Początek Kariery The Weeknd

Jego pseudonim artystyczny wziął się po sytuacji, gdy w wieku siedemnastu lat porzucając szkołę pewnego weekendu wyszedł i nigdy nie wrócił do domu. Jego pseudonim zmodyfikowano, aby nie mieć problemów z prawami autorskimi, ponieważ istniał już zespół The Weekend.

 

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od publikowania własnych utworów w serwisie YouTube, a już rok później zdobył rozpoznawalność poprzez wydanie trzech mixtape'ów, House of Balloons, Thursday i Echoes of Silence, po czym podpisał on kontrakt z wytwórnią Republic Records, a także został założycielem swojej własnej wytwórni muzycznej, XO.


W 2017 został pierwszym wykonawcą, którego dwa albumy zdobyły po 2 miliardy odtworzeń w serwisie streamingowym Spotify. The Weeknd jest laureatem trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards. Jego utwór promujący dramat erotyczny z 2015 roku, Pięćdziesiąt twarzy Greya, „Earned It” zdobył nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna.

Koncerty The Weeknd

Koncerty The Weeknd to duża dawka energii, którą artysta przekazuje swoje publiczności. The Weeknd w Polsce wystąpił latem 2017 roku z podczas podczas Opener Festival. Artysta znany jest na całym świecie co czyni go jednym z najbardziej popularnych artystów młodego pokolenia. Muzyk związany był z modelką Bellą Hadid oraz piosenkarką Seleną Gomez.

 

 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie zagra The Weeknd?
The Weeknd zagra koncert w Polsce w TAURON Arena Kraków w ramach trasy "After Hours Tour".
Kiedy odbędzie się koncert The Weeknd w Polsce?
Koncert The Weeknd odbędzie się 7 listopada 2022 roku w Krakowie.

Fani lubią też

Zobacz też