Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Selena Gomez

Selena Gomez

Selena GomezSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
31 lat
data urodzenia:
22.07.1992
miejsce urodzenia:
Grand Prairie, USA
dyscyplina:
piosenkarka, aktorka, producentka filmowa
social media:

Opis

Selena Gomez to międzynarodowa gwiazda z branży muzycznej oraz aktorskiej, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a konkretniej z Grand Prairie w stanie Teksas. Artystka urodziła się 22 lipca 1992 roku i już od najmłodszych lat było o niej głośno. Wszystko to za sprawą jej niesamowitego talentu, wszechstronności, ambicji oraz profesjonalnego podejścia do realizowanych obowiązków. Szybko zyskała ogromną sławę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w całej Ameryce Północnej, a później w Europie. Jej kariera aktorska rozpoczęła się w okolicach roku 2002, natomiast przygoda muzyczna wystartowała w roku 2008.

Selena Gomez - krótka historia

Artystka postawiła na wszechstronny rozwój, nie chcąc się zamykać jedynie na jedną branżę. Wyszło jej to nad wyraz dobrze, ponieważ ma swoich licznych fanów, zarówno pod kątem grania w filmach i serialach, jak i tworzenia muzyki. Selena Gomez jest kojarzona przede wszystkim z takimi wytwórniami płytowymi, jak Interscope Records oraz Hollywood Records. W trakcie swojej kariery muzycznej koncertowała m.in. w Pradze. Specjalizuje się w kilku gatunkach muzycznych: dance, pop, electropop oraz pop-rock.

Selena Gomez - dotychczasowy dorobek muzyczny

Warto zabrać się w tym momencie za dokładne przeanalizowanie dotychczasowego dorobku muzycznego Seleny Gomez. Na jej koncie znajdują się takie albumy studyjne, jak:

 • "Stars Dance",
 • "Revival",
 • "Rare".

Dochodzą do tego EP-ki: "Another Cinderella Story", "For You", "Selena x Votes" oraz "Revelacion". Jeśli chodzi o najpopularniejsze utwory muzyczne, w których można posłuchać pięknego głosu Seleny Gomez, nie warto przechodzić obojętnie obok następujących kawałków: "Tell Me Something I don't Know", "Magic", "Send it On", "Come & Get It", "Slow Down", "The Heart Wants What It Wants", "Good For You", "Same Old Love", "Hands to Myself", "Kill Em with Kindness", "It Ain't Me", "Bad Liar", "Fetish", "Wolves", "Back to You", "I Can't Get Enough", "Lose You to Love Me", "Look at Her Now", "Rare", "Past Life", "Boyfriend", "Baila conmigo", "I Want You to Know", "Selfish Love" czy też "Past Life". 

Selena Gomez - dorobek aktorski

Wspominając o Selenie Gomez nie można oczywiście pominąć jej bogatej kariery aktorskiej. W tym miejscu na szczególne wyróżnienie zasługują występy w takich produkcjach filmowych i telewizyjnych, jak: "Barney i Przyjaciele", "Hannah Montana", "Czarodzieje z Waverly Place", "Wkręty z górnej półki", "Nie ma to jak statek", "Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex", "Zbrodnie po sąsiedzku", "Kopciuszek: Roztańczona historia", "Program ochrony księżniczek", "Artur i zemsta Maltazara", "Ramona i Beezus", "Monte Carlo", "Spring Breakers", "Getaway", "Opiekun" oraz "W deszczowy dzień w Nowym Jorku".

Selena Gomez - powiązani artyści i współpraca

Selena Gomez mimo młodego wieku spędziła na scenie muzycznej oraz aktorskiej naprawdę wiele długich lat. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że podczas swojej kariery współpracowała już z wieloma innymi artystami. Powiązane z nią gwiazdy to m.in.: Blackpink, DJ Snake, Zedd, Charlie Puth, Julia Michaels, Trevor Daniel, Benny Blanco, Marshmello, Gucci Mane, Kygo, Demi Lovato, Miley Cyrus, Jonas Brothers, Vanessa Hudgens, Ariana Grande czy też Taylor Swift. 

Selena Gomez - nagrody i wyróżnienia

Utalentowana artystka zgromadziła do tej pory wiele cennych nagród oraz wyróżnień, a te o które warto mówić nieco głośniej to z całą pewnością:

 • nagroda Young Artist Awards 2009 za najlepszy występ w filmie telewizyjnym/mini serialu ("Kopciuszek: Roztańczona historia"),
 • nagroda Teen Choice Awards 2009 za najlepszą aktorkę telewizyjną ("Program ochrony księżniczek"),
 • nagroda Gracie Awards 2010 za wschodzącą gwiazdę telewizji ("Czarodzieje z Waverly Place"),
 • nagroda Bravo Otto 2011 i 2012 za najlepszą piosenkarkę (Brązowy Otto 2011 oraz Złoty Otto 2012),
 • nagroda Shorty Awards 2012 w kategorii aktorka i gwiazda,
 • nagroda MTV Video Music Awards 2013 za najlepsze popowe video ("Come & Get It"),
 • nagroda Young Hollywood Awards 2013 za ulubiony album fanów ("Stars Dance"),
 • nagroda Latin American Music Awards 2015 za najlepszą piosenkę taneczną (+ Zedd, "I Want You to Know").

Oczywiście było tego zdecydowanie więcej, ale trudno zebrać wszystkie sukcesy Seleny Gomez w jedną całość. Te wspomniane wyżej na pewno świadczą o jej wielkiej klasie i talencie, a do tego są dowodem na to, że publiczność ją uwielbia. 

Źródło zdjęcia: PAP/PA

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Selena Gomez?
Selena Gomez to piosenkarka i aktorka, która urodziła się 22 lipca 1992 roku w Grand Prairie w stanie Teksas.
Jakie albumy oraz utwory ma na swoim koncie Selena Gomez?
Selena Gomez ma na koncie następujące albumy: "Stars Dance", "Revival" oraz "Rare". Dochodzą do tego EP-ki: "Another Cinderella Story", "For You", "Selena x Votes" oraz "Revelacion". Najpopularniejsze utwory, w których można ją usłyszeć to z kolei: "Tell Me Something I don't Know", "Magic", "Send it On", "Come & Get It", "Slow Down", "The Heart Wants What It Wants", "Good For You", "Same Old Love", "Hands to Myself", "Kill Em with Kindness", "It Ain't Me", "Bad Liar", "Fetish", "Wolves", "Back to You", "I Can't Get Enough", "Lose You to Love Me", "Look at Her Now", "Rare", "Past Life", "Boyfriend", "Baila conmigo", "I Want You to Know", "Selfish Love" czy też "Past Life".
W jakich produkcjach filmowych i telewizyjnych wystąpiła Selena Gomez?
Selena Gomez wystąpiła m.in. w takich produkcjach filmowych i telewizyjnych, jak: "Barney i Przyjaciele", "Hannah Montana", "Czarodzieje z Waverly Place", "Wkręty z górnej półki", "Nie ma to jak statek", "Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex", "Zbrodnie po sąsiedzku", "Kopciuszek: Roztańczona historia", "Program ochrony księżniczek", "Artur i zemsta Maltazara", "Ramona i Beezus", "Monte Carlo", "Spring Breakers", "Getaway", "Opiekun" oraz "W deszczowy dzień w Nowym Jorku".
Z jakimi artystami współpracowała Selena Gomez?
Selena Gomez jest powiązana z takimi artystami, jak: Blackpink, DJ Snake, Zedd, Charlie Puth, Julia Michaels, Trevor Daniel, Benny Blanco, Marshmello, Gucci Mane, Kygo, Demi Lovato, Miley Cyrus, Jonas Brothers, Vanessa Hudgens, Ariana Grande czy też Taylor Swift.

Fani lubią też

Zobacz też