The Slow Readers Club

The Slow Readers Club

The Slow Readers Club to zespół rockowy z Manchesteru w Anglii. Wydali do tej pory 5 albumów studyjnych, a trzeci z nich – Build A Tower – znalazł się na 18. miejscu na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.

The Slow Readers Club – amerykański zespół rockowy

Historia zespołu The Slow Readers Club rozpoczęła się w 2003 roku - wówczas grupa muzyczna nosiła nazwę Omerta. Artyści wydali kilka singli i podpisali kontrakt z wytwórnią Northern Ambition, jednak ich wspólna przygoda zakończyła się w 2007 roku. Mimo to dwaj byli członkowie Omerta, Aaron Starkie i James Ryan, nadal wspólnie tworzyli muzykę. To właśnie oni założyli The Slow Readers Club w 2009 roku, a dwa lata później - wydali debiutancką płytę.

 

Obecnie w skład bandu wchodzi Aaron Starkie – wokalista, jego brat Kurtis Starkie – gitarzysta, James Ryan – basista i David Whitworth – perkusista. W miarę upływu czasu i dzięki wsparciu zespołu Catfish and the Bottleman popularność zespołu The Slow Readers Club zaczęła rosnąć.

 

W 2015 roku grupa muzyczna wydała kolejną płytę – Cavalcade – z singlami Start Again, Don’t Mind, I Saw a Ghost, które przypadły do gustu znanym DJ-om. Steve Lamacq zaprezentował utwory w programie BBC Radio 6 Music Roundtable, Chris Hawkins – w 6 Music, a Hattie Pearson w XFM. Płyta Cavalcade zajęła 1. miejsce w plebiscycie Even The Stars.

 

Kolejnym albumem zespołu The Slow Readers Club był krążek Build a Tower, który ukazał się w maju 2018 roku. Przez pewien czas znajdował się w pierwszej dwudziestce brytyjskiej listy muzycznej. Grupa muzyczna nie przestawała tworzyć – w 2020 roku pojawiła się w sprzedaży następna płyta – The Joy Of The Return – wraz z singlem All I Hear, który stanowił kontynuację poprzedniego albumu. Z kolei piąty krążek The Slow Readers Club – 91 Days in Isolation – będzie miał swoją premierę 23 października 2021 roku. Jak opowiadał Aaron Starkie – wokalista – płyta powstała podczas lockdownu, przy współpracy zdalnej członków zespołu. Utwory składane były w domu, a po zniesieniu restrykcji – trafiły do Edwin Street Recording Studios, gdzie artyści The Slow Readers Club nagrali album, wraz z producentem Philem Bulleymentem.

Koncerty The Slow Readers Club w Polsce

The Slow Readers Club koncertowali najwięcej w 2018 roku, za sprawą sukcesu krążka Build A Tower. Wydarzenia miały miejsce w Wielkiej Brytanii i w Europie, w tym w Scala w Londynie, O2 w Manchesterze a także w School of Art w Glasgow. Można było posłuchać ich występów również na festiwalach: Beautiful Days, Liverpool Sound City, Kendal Calling, Neighborhood Festival, Kaltern Pop Festival, Head for the Hills, Reeperbahn Festival, w Pekinie i Hangzhou w Chinach. A już niedługo niezwykłe wydarzenie – The Slow Readers Club w Polsce! 

 

The Slow Readers Club koncert w Warszawie – fani niezwykłej grupy mogą odliczać dni do wielkiego wydarzenia! Zespół pojawi się w stolicy w klubie Hybrydy. Jako support zagra grupa October Drift. Kiedy odbędzie się event The Slow Readers Club? Koncert 2022 zaplanowany jest na luty.

 

Nie czekaj na ostatnią chwilę i zarezerwuj miejsce – The Slow Readers Club bilety to gwarancja uczestnictwa w wydarzeniu!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

 

Niebawem zobaczysz też: Avatar, Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Starset, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour

The Slow Readers Club - Często zadawane pytania

  • W skład zespołu The Slow Readers Club wchodzi czterech muzyków: Aaron Starkie – wokalista, Kurtis Starkie – gitarzysta, James Ryan – basista i David Whitworth - perkusista.
  • The Slow Readers Club określa swoją muzykę jako rock z domieszką indie. Wplatają w utworzy dźwięk syntezatorów, sekcje rytmiczne, smyczki, cięcia gitarowe, a wszystko to łączą z niezwykłym wokalem. Często porównywani są z The Killers czy Radiohead.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Slow Readers Club
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/