Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta High Vis

High Vis

High VisSzczegółyOpisWydarzeniaHigh Vis - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Londyn, Wielka Brytania
członkowie:
Graham Sayle, Rob Hammeren, Rob Moss, Edward "Ski" Harper, Martin MacNamara
dyscyplina:
zespół rockowo-punkowy
byli członkowie:
Romain Bruneau
social media:

Opis

Zespół z Wielkiej Brytanii, który tworzy w takich gatunkach jak rock, post-punk, indie rock i baggy, choć muzycy wcześniej byli związani z hardcore punkiem. Na swoim koncie mają kilka EPek i albumów płytowych.

Kapela High Vis powstała w 2016 roku w Londynie. Wszystko zaczęło się tak naprawdę wtedy, gdy Graham Sayle przeprowadził się do Londynu i tym samym pojawił się na hardcore punkowej scenie. Założył wtedy zespół Dirty Money z Robem Mossem, a później grupę Tremon z Robem Mossem i Edwardem „Ski” Harperem. W 2012 roku zespół został rozwiązany, a Edward Harper zaczął pisać muzykę post-punkową. To sprawiło, że w 2016 roku Graham Sayle, Rob Moss, Rob Hammeren i Romain Bruneau założyli zespół High Vis.

High Vis – kariera

Kapela High Vis wypuściła swoją pierwszą EPkę „I” na początku 2017 roku. Chwilę później pojawiła się EPka „II”, a 7 grudnia tego samego roku także „III”. Dokładnie po dwóch latach od premiery trzeciej EPki ukazał się ich pierwszy album muzyczny: „No Sense No Feeling”. Zespół miał wyruszyć w trasę koncertową promującą płytę, ale wybuch pandemii całkowicie pokrzyżował ich plany. Przez to wydarzenie zmianie uległ także skład zespołu. Romain Bruneau wrócił do Paryża, a na jego miejsce kapela przyjęła Martina MacNamara. 

Zamiast czekać na koniec pandemii, grupa zaczęła działać w studiu nagraniowym, czego efektem jest EPka „Society Exist” z 2020 roku.

Ich kolejny singiel ukazał się w 2022 roku. Nosił tytuł „Talk For Hours” i zapowiadał nadejście drugiej płyty zespołu – „Blending”. Wypuścili ją 9 września 2022 roku. Niedługo później pojawiły się kolejne single.

W 2023 roku wyjechali w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podczas następnej trasy mieli okazję wystąpić na takich festiwalach, jak chociażby Riot Fest, Sound and Fury oraz Furnace Fest. Latem 2023 roku zagrali także podczas Outbreak Festival, 2000 Trees Festival oraz Reading Festival i Leeds Festival. Pod koniec roku wybrali się w kolejną trasę, tym razem po Europie.

High Vis – członkowie zespołu

W skład zespołu wchodzą:

  • Graham Sayle – wokalista (od 2016 roku),
  • Rob Hammeren – gitarzysta (od 2016 roku),
  • Rob Moss – basista (od 2016 roku),
  • Edward „Ski” Harper – perkusista (od 2016 roku),
  • Martin MacNamara – gitarzysta (od 2019 roku).

W latach 2016-2019 gitarzystą (zamiast Martina MacNamara) był Romain Bruneau.

High Vis – muzyka

Kapela High Vis tworzy muzykę, która łączy w sobie wiele gatunków, m.in.: hardcore punk, indie rock, post-punk oraz post-hardcore. Oprócz tego korzysta z elementów house music, Britpopu, oi!, gothic rocka, muzyki dance, punk rocka, shoegaze, muzyki psychodelicznej i baggy. 

Gitarzyści i perkusista grają w hardcorowym stylu, a wokalista bardziej krzyczy niż śpiewa. Teksty piosenek były wcześniej pełne złości i beznadziei, a później zaczęły skupiać się na traumach, które sprawiają, że teraz muzycy są lepszymi ludźmi. Przy okazji jednego z wywiadów wokalista przyznał, że korzystał z terapii. 

High Vis – dyskografia

Grupa ma na swoim koncie:

  • EPki: „I”, „II” i „III” z 2017 roku,
  • album „No Sense No Feeling” z 2019 roku,
  • EPkę „Society Exist” z 2020 roku,
  • album „Blending” z 2022 roku,
  • EPkę „Society Exist/Stationhouse Demons” z 2023 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

High Vis - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi High Vis?

Miejscowości, w których High Vis wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Skąd wzięła się nazwa High Vis?
Grupa wzięła swoją nazwę od high visible clothing, czyli ubrań takich jak kamizelki odblaskowe. W wywiadzie muzycy powiedzieli, że takie ubrania są typowe dla klasy robotniczej i alienują one tych, którzy je noszą. paradoksalnie sprawiają, że tacy ludzie stają się niewidzialni.
Jaka jest najchętniej słuchana piosenka zespołu High Vis?
Najchętniej słuchana piosenka to „Walking Wires” (ponad 2,5 miliona odsłuchań na Spotify).
Jaki jest najnowszy singiel High Vis?
Ich najnowszy singiel to „Forgot to Grow” z 2023 roku.

Fani lubią też

Zobacz też