Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Slimane

SlimaneSzczegółyOpisWydarzeniaSlimane - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
13.10.1989
miejsce urodzenia:
Chelles, Francja
dyscyplina:
Piosenkarz (pop, R&B i soul) oraz autor tekstów
social media:

Opis

Slimane (Slimane Nebchi) to urodzony 13 października 1989 roku w Chelles francuski piosenkarz oraz autor tekstów. Świetnie czuje się w trzech gatunkach muzycznych – pop, R&B i soul.

Zdobycie większej popularności

Muzyczne początki francuskiego piosenkarza wcale nie były łatwe, a większą popularność zyskał on przede wszystkim za sprawą wygranej w 5. sezonie programu „The Voice – La Plus Belle Voix” (2016). Otworzyło to przed nim drogę do zdobycia sporej rozpoznawalności na terenie kraju, ale też w innych europejskich państwach. Tę szansę wykorzystał w stu procentach.

Albumy i numery

Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie, ponieważ Slimane zaczął wydawać kolejne albumy i numery. Jego debiut przypadł jeszcze na rok 2016. Wtedy też ukazał się krążek o nazwie „A bout de reves”, na którym umieścił numery „Paname”, „Adieu”, „Le million”, „La grand-pere”, „Avance” czy też „On n’oublie pas”. Kolejne płyty i kawałki? Przedstawia się to następująco:

  • „Solune” (2018) – z utworami „Viens on s’aime”, „Les amis”, „Desole”, „Saisons”, „Au-dela”, „Papa heros”, „Chanson d’amour” czy też „Je veux etre vieux”,
  • „VersuS” (2019, plus Vitaa) – „Versus”, „Comme un film”, „Avant toi”, „Ca va ca vient”, „C’est pas le paradis”, „Pas beaux”, „Pourquoi le monde”, „Le temps”, „Je te le donne”,
  • „Chroniques d’un Cupidon” (2022) – „La recette”, „L’armure”, „Sentimental”, „Dans le noir”, „Khamsa”, „Toi”, „Des milliers de je t’aime”, „Mise a jour”, „Claquer la porte”, „Peurs”, „Chez toi” (plus Claudio Capeo),
  • „Essentiels” (2024) – „Mon amour”.

Jego muzyka świetnie przyjęła się zwłaszcza we Francji, Belgii, Niemczech oraz Szwajcarii, chociaż artysta ma też wielu fanów w Polsce.

Eurowizja

Sporym wyróżnieniem dla Slimane było na pewno to, że piosenkarz reprezentował Francję na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji (2024), gdzie wykonał utwór „Mon amour”. W finale udało mu się zająć wysokie 4. miejsce. Lepsi od niego okazali się jedynie reprezentanci Szwajcarii (Nemo), Chorwacji (Baby Lasagna) i Ukrainy (Alyona Alyona oraz Jerry Heil). Polskę reprezentowała Luna z utworem „The Tower”, która niestety odpadła w zmaganiach półfinałowych.

Koncerty

Jeśli chodzi o to, gdzie do tej pory można było posłuchać francuskiego artysty na żywo, to warto podkreślić, iż Slimane zagrał już m.in. w Amsterdamie, Marsylii, Paryżu, Dijon, Grenoble, Rennes, Caen, Breście, Le Mans, Limoges, Pau, St Etienne, Montpellier, Amiens, Reims czy też Brukseli.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Slimane - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Slimane?

Miejscowości, w których Slimane wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodził się Slimane?
Slimane, a tak właściwie Slimane Nebchi, to francuski piosenkarz (R&B, pop i soul) oraz autor tekstów, który urodził się 13 października 1989 roku w Chelles. Koncertuje przede wszystkim na terenie Francji, ale też w innych europejskich miastach (np. Bruksela i Amsterdam). Jego twórczość jest doceniana przed wszystkim w Szwajcarii, Niemczech oraz Belgii.
Jakie albumy oraz numery ma na swoim koncie Slimane?
Slimane ma na swoim koncie kilka albumów – „A bout de reves” (2016), „Solune” (2018), „VersuS” (2019, plus Vitaa), „Chroniques d’un Cupidon” (2022) oraz „Essentiels” (2024). Jeśli chodzi o jego najpopularniejsze numery, warto wśród nich wymienić takie utwory, jak: „Mon amour”, „La recette”, „Avant toi”, „Je te le donne”, „Chez toi”, „Ca va ca vient” czy też „Des milliers de je t’aime”.
Jakimi sukcesami może się pochwalić Slimane?
Slimane może się pochwalić wieloma muzycznymi sukcesami. Najpierw warto wrócić się do roku 2016, kiedy to Slimane okazał się najlepszy w 5. sezonie programu „The Voice – La Plus Belle Voix”. Dzięki temu otworzyły się przed nim nowe możliwości. Największym wyróżnieniem na jego artystycznym koncie jest jednak reprezentowanie Francji na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2024 roku, z kawałkiem „Mon amour”. Ponadto zajął tam wysokie 4. miejsce w finałowych zmaganiach (ustępując jedynie Szwajcarii, Chorwacji i Ukrainie – Polska odpadła w półfinałach, a kraj reprezentowała Luna z utworem „The Tower”).

Fani lubią też

Zobacz też