Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Selah Sue

Selah Sue

Sprawdź wydarzenia
Selah SueOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Selah Sue to pseudonim artystyczny belgijskiej piosenkarki Sanne Putseys. Jest ona także autorką tekstów oraz kompozytorką. Urodziła się w 1989 roku w Leuven, a życzenia urodzinowe przyjmuje 3 maja. Wychowywała się w belgijskim miasteczku Leefdaal. Ukończyła studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium (Leuven). 

Kariera Selah Sue

Można powiedzieć, że Sanne Putseys rozpoczęła swoją karierę w momencie, gdy nauczyła się grać na gitarze mając piętnaście lat. W tamtym czasie próbowała także swoich sił w pisaniu piosenek. Doskonaliła swoje umiejętności i w wieku siedemnastu lat wystąpiła na konkursie Open Mic-avond w Het Depot. Konkurs piosenki miał miejsce w Leuven. Co ciekawe, Selah Sue była jedyną kobietą, która wystąpiła podczas konkursu. Dodatkowo była także najmłodsza ze wszystkich uczestników. 

 

Udział się opłacił. Została zauważona przez Milowa, czyli holenderskiego wokalistę. Zaproponował on wspólny występ, który zapoczątkował współprace z różnymi artystami. Sanne Putseys miała okazję wystąpić z takimi muzykami, jak m.in. Jamie Lidell, Moby, Novastar, Simply Red czy też Keziah Jones. 

 

Dzięki tym wydarzeniom w 2009 roku wydała pierwszy minialbum, który nosił tytuł "Black Part Love". W tamtym czasie - począwszy od września 2008 roku - doskonaliła swój warsztat, występując w teatrze muzycznym Ancienne Belgique w Belgii. Brała udział w programie wspierającym młodych, dobrze się zapowiadających artystów. Artystka występowała także w telewizji, w takich programach jak "De wereld draait door", emitowanym w Holandii oraz w paru flamandzkich programach telewizyjnych. 

Już w 2010 roku występowała na największych belgijskich festiwalach:
  • Couleur Café,
  • Les Nuits Botanique,
  • Pukkelpop,
  • Les Ardentes,
  • Lokerse Feesten.

Na Belgii jednak nie poprzestała. Występowała także we Francji (Les Eurockéennes de Belfort), w Holandii (Lowlands) oraz na Węgrzech (Sziget Festival). 

 

2011 rok stał dla niej pod znakiem wydania pierwszego albumu studyjnego "Selah Sue". Przed premierą płyty, artystka wypuściła singiel "This World", a później jeszcze jeden "Crazy Vibes". Co ciekawe, jedna z piosenek umieszczonych na płycie, występuje także na płycie innego artysty. Utwór "Please" nagrała z Cee Lo Greenem, który wykorzystał go także na swojej płycie "The Lady Killer"

 
W 2012 roku wydała trzeci minialbum "Rarites". Dwa lata później powstał singiel "Alone". Był on premierowym singlem dla nowej płyty "Reason", który został wydany w marcu 2015 roku. Została trzykrotnie nominowana do Music Industry Awards w 2015. Zdobyła nagrodę dla najlepszej artystki solowej. Była ona także współautorką belgijskiej piosenki na Konkurs Piosenki Eurowizji w 2016 roku. Utwór zajął 10. miejsce. 
 
Artystka miała 5 lat przerwy i wróciła w 2020 roku z minialbumem "Bedroom". Podczas pandemii Selah Sue dawała koncerty na żywo ze swojej sypialni.
 
Najnowsza płyta artystki pojawiła się w marcu 2022 roku i nosi tytuł "Persona". Singiel promujący ten album to "Pills".

Życie prywatne

Artystka przyznała w 2014 roku, że choruje na depresję od kilku lat. Przyjmuje leki od ukończenia 18 roku życia i dzięki nim mogła odnieść sukces. Skuteczne leczenie pomogło jej w spełnieniu marzeń. Selah Sue wspiera kampanie na temat depresji oraz stara się pomagać młodym ludziom zmagającym się z tą chorobą. W 2016 roku uczestniczyła w kampanii Te Gek!?, która zwracała uwagę właśnie na ten problem. W 2021 roku artystka przestała zażywać antydepresanty.

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Selah Sue: Dubioza Kolektiv, Mery Spolsky, Gooral, Bass Astral, Bokka, Dimension, KOVEN., Paprodziad, Daria Zawiałow,

 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy utwory Selah Sue zostały wykorzystane w filmach?
Nie, ale jeden z jej utworów "This World" stanowi otoczkę muzyczną w reklamie Kinder Bueno. Piosenka ta dała jej rozpoznawalność i sławę. W późniejszych latach nagrała także swoje wykonanie piosenki "Spoonful", która została wykorzystana podczas kręcenia reklamy Häagen-Dazs (amerykańska firma produkująca m.in. lody).
W jakich ważnych wydarzeniach brała udział Selah Sue?
Artystka została wyróżniona i w 2012 roku zagrała podczas zaślubin luksemburskiej pary królewskiej.
Kim inspiruje się Selah Sue?
Selah Sue inspiruje się takimi artystami, jak: The Zutons, Lauryn Hill czy M.I.A.
Czy Selah Sue ma dzieci?
Tak. W 2016 roku artystka chwaliła się pierwszą ciążą. Jej syn - Seth - przyszedł na świat w marcu 2017 roku. Po urodzeniu syna poświęciła się rodzinie, a dwa lata później urodziła drugie dziecko, także syna - Mingusa. Stąd jej przerwa w karierze. Artystka pochwaliła się w internecie zdjęciami dzieci.

Fani lubią też

Zobacz też