Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungkryminalny-poznan-prezentuje
Home Artysta Dimension

Dimension

DimensionOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dimension - kim jest?

Pod pseudonimem Dimension kryje się młody muzyk. Urodził się 8 października 1991 roku w Wielkiej Brytanii. Jego muzyka odzwierciedla pseudonim artysty, który - po polsku - oznacza "wymiar". Balansuje on pomiędzy różnymi wymiarami muzyki, tworząc brzmienia o zarówno klubowych, jak i radiowych falach. Przyciąga on rzesze fanów od początku swojej kariery. Gdy zabłysnął na rynku muzycznym, zwróciły na niego uwagę chociażby Sub Focus, Andy C czy Chase & Status.

 

Miał możliwość współpracowania z Duke'iem Dumontem oraz Nero. Jeden z jego utworów, zatytułowany "Desire" zdobył ponad 5,5 miliona wyświetleń na YouTube w zaledwie pół roku od premiery. Utwór ten został wyprodukowany we współpracy z Sub Focus, który jest znanym angielskim DJ.

Wytwórnie płytowe oraz dyskografia

Dimension współpracuje z wytwórnią MTA Records oraz posiada własną wytwórnię płytową Dimension. Jego utworów możemy posłuchać chociażby na YouTube. Na oficjalnym koncie znajduje się aż 70 utworów oraz urywków koncertów LIVE. Jego utwory to, m.in.:

 • "Offender",
 • "Sensory Division",
 • "Desire",
 • "Hatred",
 • "Plus Minus",
 • "Lord's Player",
 • "Domino",
 • "Love to Give",
 • "Altar",
 • "Organ",
 • "Psycho",
 • "Devotion",
 • "Savoiur",
 • "Alive".

Podczas nagrywania utworów współpracuje on z różnymi artystami. Utwór "Hatred" nagrał z e11e. Piosenka "Love to Give" powstała we współpracy z Billym Lockettem. "Devotion" nagrał z Cameronem Hayesem. Utwór "Danger" to gościnny występ MC GQ. Dzięki współpracy z różnymi artystami Dimension może zyskać nowe grupy fanów oraz zaistnieć na jeszcze większej scenie. 

Koncerty Dimension

Dimension występuje na całym świecie. Jest bardzo lubiany przez fanów zarówno na antypodach, czyli w Australii oraz Nowej Zelandii, jak i w Ameryce. Uwielbia koncertować w Europie, skąd pochodzi. Jego ostatni koncert odbył się 28 czerwca 2022 roku w GLASTONBURY ARCADIA. Wystąpi także podczas festiwalu One Love Music Festival. Odbędzie się on 19 listopada 2022 roku we Wrocławiu. Artysta zagra w słynnej Hali Stulecia. Wystąpi na jednej scenie z takimi artystami, jak: Selah Sue, Daria Zawiałow, Mery Spolsky czy też Bass Astral. Jest jednym z dwojga brytyjskich artystów, którzy pojawią się na festiwalu.

Nagrody Dimension

Dimension nominowany do nagrody DJ Award for Best Bass. 18 sierpnia 2022 roku ogłosił też na swoim Instagramie, że został headlinerem Rhythm & Vines podczas NYE, co - jak zapewnia - jest spełnieniem jego marzeń.

 

W tym samym poście napisał, że jego najnowsza płyta "Organ" okryła się złotem w Nowej Zelandii. Utwór zatytułowany "Desire" okrył się srebrem. Zdobytymi nagrodami artysta chwali się w swoich Social Mediach, czyli m.in. na Instagramie oraz Facebooku. Posiada także swoją stronę internetową, na której można zobaczyć zarówno zdjęcia z koncertów, jak i zakupić jego produkty, czyli m.in. płyty oraz koszulki. To dla fanów prawdziwa gratka.

Życie prywatne Dimension

Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o życiu prywatnym artysty. Z Instagrama możemy dowiedzieć się, że posiada pieska o imieniu Elma. Wrzuca zdjęcia, na których jest sam lub z fanami. Pokazuje fragmenty koncertów. Jednakże nie wiemy nic o tym, czy jest singlem, czy ma dzieci oraz gdzie dokładnie mieszka. Muzyk czasem pokazuje kulisy swojej pracy. Na Instagramie śledzi go ponad 80 tysięcy fanów z całego świata. Profil na Facebooku obserwuje ponad 77 tysięcy osób, a kanał na YouTube subskrybuje aż 18 tysięcy osób. 

 

Na Instagramie stworzył kiedyś sesję pytań i odpowiedzi, ale nie udzielił informacji na temat swojej rodziny. Opowiadał na pytania dotyczące głównie koncertów czy muzyki oraz mniej znaczących zagadnień, typu wymarzony samochód czy ulubione jedzenie. Można więc powiedzieć, że artysta chroni swoją prywatność. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dimension: Dubioza Kolektiv, Mery Spolsky, Gooral, Bass Astral, Bokka, Selah Sue, KOVEN., Paprodziad, Daria Zawiałow,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Dimension nawiązuje kontakt ze swoimi fanami?
Artysta w swoich postach w mediach społecznościowych dziękuje swoim fanom za to, że są i go niesamowicie wspierają. Docenia miłośników swojej muzyki i cieszy się, że może przed nimi występować. Na Instagramie wrzuca urywki ze swoich koncertów. Chce przez to pokazać, jak świetnie ludzie się na nich bawią oraz jak bardzo go to cieszy. Jak często wspomina - kariera jest spełnieniem jego marzeń, a nie miałaby miejsca, gdyby nie fani. Odpowiada także na zadawane przez fanów pytania, ale w granicach prywatności.
Gdzie koncertuje Dimension?
Artysta daje koncerty na całym świecie. Jest znany zarówno w Europie, jak i w Australii i Nowej Zelandii (gdzie jego płyta zdobyła złoto) oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie niedawno koncertował. Jak wspomina, jego serce należy do Europy, za którą bardzo tęsknił podczas trasy w Stanach Zjednoczonych.
Jak wygląda Dimension?
Muzyk wygląda jak przeciętny Europejczyk. Jest szczupły, ma średniej długości brązowe, lekko kręcone włosy. Ubiera się często na czarno lub dość elegancko, przez co wygląda jak dżentelmen. Na jego Instagramie możemy zobaczyć mnóstwo zdjęć zarówno z profesjonalnych sesji, jak i pozowanych w czasie podróży na tle pięknych widoków.

Fani lubią też

Zobacz też