Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa

Moby

MobyOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Moby czyli Richard Melville Hall to urodzony w 1965 roku w Harlemie w Nowym Jorku– amerykański wokalista, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz DJ i producent muzyczny. Jest twórcą muzyki elektronicznej. W 2016 roku napisał autobiografię Porcelain. Wspomnienia.

Moby i kariera muzyczna

Pseudonim „Moby” pochodzi z dzieciństwa artysty oraz z tytułu słynnej powieści „Moby Dick” Hermana Melville’a, z którym muzyka łączą więzy rodzinne.

 

W 1978 roku Moby rozpoczął naukę gry na gitarze, a dwa lata później powołał do życia swój pierwszy zespół The Banned. Grupa prezentowała muzykę w klimacie new wave/punk rock. W 1983 roku na sklepowe półki trafiła debiutancka płyta Moby'ego Hit Squad For God.

 

Przełomem w karierze muzyka był rok 1991. Wtedy Moby stworzył mix z telewizyjnego serialu Miasteczko Twin Peaks Davida Lyncha i w ten sposób powstał utwór Go. Singiel sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, wdarł się do pierwszych dziesiątek list przebojów i dzięki temu stał się popularny. Muzyka zasypano propozycjami miksowania znanych utworów takich wykonawców jak między innymi  Michaela Jacksona, Pet Shop Boys, Briana Eno, Depeche Mode.

Moby płyta 2021

W maju 2021 roku pojawi się nowa płyta artysty  Reprise. Na płycie powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Razem z Budapest Art Orchestra, Moby stworzył niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Poland

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też