Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Był Kiedyś Jarocin.

Był Kiedyś Jarocin.

18.03-16.12.2023 Klub Stodoła , Klub B90 , Centrum Koncertowe A2 , Klub Muzyczny B17

Organizator: GALICJA PRODUCTIONS

od 140,00 zł
OpisArtyściMiejsce

Opis

Zapraszamy na koncerty z cyklu "Był kiedyś Jarocin" do Gdańska, Poznania, Wrocławia i Warszawy! Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. KSU, Róze Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Proletaryat, Closterkeller, Farben lehre, Sexbomba, The Bill - to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu. Był Kiedyś Jarocin bilety już dostępne.

Był Kiedyś Jarocin koncerty 2023

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i 90. nie było internetu, YouTube'a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych na Grundigach kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut Wideoteki w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w swoim programie w radiowej Trójce oraz "Rozgłośnia Harcerska". To tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości!

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i był największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była połączeniem koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, a także enklawą wolnej myśli, zaangażowanej muzyki i niezapomnianego stylu.

 

Zobacz więcej

Artyści

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn