Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Piotr "Szeli" Szeliga

Piotr "Szeli" Szeliga

Piotr "Szeli" SzeligaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
09.09.1993
miejsce urodzenia:
Dębica
dyscyplina:
Zawodnik MMA
social media:

Opis

Piotr "Szeli" Szeliga to zawodnik MMA, obok którego nie da się przejść obojętnie. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że jest uważany za jednego z najsilniejszych zawodników specjalizujących się w walkach typu freak-fight. W trakcie swojej długiej kariery stoczył już kilka walk dla federacji "Fame MMA", ale na swoim koncie ma również jedną walkę dla organizacji "Fight Exclusive Night". Jego kariera na dobrą sprawę wystartowała w 2020 roku, lecz z każdym kolejnym miesiącem nabierała rozpędu. Teraz jest już jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w świecie walk freak-fight.

Piotr Szeliga - dotychczasowy dorobek sportowy (Fight Exclusive Night)

Pierwszą poważną walkę Piotr Szeliga stoczył podczas gali Fight Exclusive Night 28. Zmierzył się wtedy z Krystianem Pudzianowskim, a samo starcie prezentowało się "na papierze" bardzo interesująco. Nie zabrakło w nim emocji, a na końcu ze zwycięstwa mógł się cieszyć właśnie Piotr Szeliga. Już wtedy zyskał sporą rozpoznawalność, lecz potem z popularnością było już tylko lepiej. Godne podkreślenia jest oczywiście to, że Piotrka można oglądać nie tylko w oktagonie, ale też beż bez problemów znajdzie się go w najbardziej rozpowszechnionych mediach społecznościowych. Jest ściśle kojarzony z szeroko pojętym światem Internetu. To właśnie z tego względu jest znany zarówno młodszej, jak i nieco bardziej doświadczonej widowni. 

Piotr Szeliga - dotychczasowy dorobek sportowy (Fame MMA)

Zdecydowanie więcej walk na swoim koncie Piotr Szeliga ma dla federacji Fame MMA, z którą związany jest tak naprawdę od kilku dobrych lat. Jego walki dla omawianej federacji prezentują się następująco:

  • Fame MMA 8 - walka z Piotrem "Bestią" Piechowiakiem - porażka,
  • Fame MMA 11 - walka z Krzysztofem "Fericze" Ferencem - zwycięstwo,
  • Fame MMA 13 - walka z Gabrielem "Arabem" Al-Sulwim (kickboxing) - zwycięstwo,
  • Fame MMA 14 - walka z Normanem "Storminem" Parke (reguły niestandardowe) - porażka,
  • "Fame MMA 17 - walka z Marcinem "The Polish Zombie" Wrzoskiem  (kickboxing) - wygrana.

Jak widać Piotr Szeliga nie stoczył może tak wielu walk, jak inni znani zawodnicy freak-fight, ale z pewnością jego kariera nie została jeszcze zakończona. Już w najbliższej przyszłości na Piotra Szeligę czeka kolejne wielkie wyzwanie, ponieważ Piotrek zmierzy się na gali Fame MMA 18 z Michałem "Wampirem" Pasternakiem. Emocje gwarantowane, a Piotr wcale nie jest faworytem tej potyczki, chociaż na pewno da z siebie wszystko i zatroszczy się o to, aby widzowie mieli co oglądać. Nie można mu przecież odmówić siły, zaangażowania i woli walki. Na uwagę zasługuje również to, że Piotr jest dość barwną postacią na konferencjach ze swoim udziałem. Jak widać dostarcza fanom wrażeń na każdej możliwej płaszczyźnie. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi zawodnikami mierzył się już popularny zawodnik MMA Piotr Szeliga?
Piotr Szeliga ma na swoim koncie już wiele ciekawych walk. Piotrek w trakcie swojej kilkuletniej kariery mierzył się już z takimi zawodnikami, jak: Piotr Piechowiak (porażka), Krzysztof Ferenc (zwycięstwo), Norman Parke (porażka), Marcin Wrzosek (wygrana), Krystian Pudzianowski (zwycięstwo) oraz Gabriel Al-Sulwi (wygrana).
Pod jakim pseudonimem Piotr Szeliga jest znany w świecie walk typu freak-fight?
Piotr Szeliga jest znany pod pseudonimem Szeli.
Na jakich galach można było obserwować walki Piotra Szeligi?
Do tej pory Piotr Szeliga zaprezentował się fanom na dwóch kluczowych galach, związanych z takimi federacjami, jak: "Fame MMA" oraz "Fight Exclusive Night".
Czy Piotr Szeliga pojedynkuje się z rywalami jedynie na zasadach MMA?
Piotr Szeliga pojedynkuje się z wybranymi rywalami na kilku różnych zasadach, nie tylko MMA. Brał też udział w walkach toczonych w kickboxingu oraz na regułach niestandardowych (boks + klatka rzymska).
W jakich polskich miastach występował już Piotr Szeliga?
Piotr Szeliga miał okazję zaprezentować swoje spore umiejętności sportowe w kilku polskich miastach, a konkretniej w Lublinie, Łodzi, Gliwicach oraz Krakowie.

Fani lubią też

Zobacz też