Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andi Vrtačić

Andi Vrtačić

Andi Vrtačić SzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
15.11.1994
miejsce urodzenia:
Pula, Chorwacja
dyscyplina:
MMA, kickboxing
social media:

Opis

Andi Vrtačić to urodzony 15 listopada 1994 roku w Puli chorwacki zawodnik MMA, toczący walki w wadze średniej. Andi szkoli swoje umiejętności w klubie sportowym Trojan Free Fighters.

Aktualnie współpracuje z federacją KSW, lecz wcześniej występował na kilku innych popularnych galach, w tym m.in.:

  • FNC,
  • GFN.

Mimo stosunkowo młodego wieku, Andi ma spore doświadczenie w sportach walki. Jeśli chodzi o amatorskie pojedynki warto podkreślić, że Vrtačić wygrał m.in. z Dorde Bukviciem i Milanem Filipoviciem.

Zawodowa przygoda z MMA Andiego Vrtačićia

Jego pierwsza zawodowa walka miała z kolei miejsce 2 listopada 2018 roku i została zorganizowana na zasadach kickboxingu. Lepszy od Chorwata okazał się wtedy Nikita Chub, który pokonał go po bardzo wyrównanym pojedynku. Debiutancka walka w formule MMA przypadła na 22 lutego 2020 roku i miała miejsce podczas gali GFN 4. Rywalem chorwackiego zawodnika był Leon Krajacić. Andi rozstrzygnął ten pojedynek na własną korzyść już w 1. rundzie i w dobrym humorze mógł się przygotowywać do następnych starć.

Kolejna walka w MMA została zorganizowana dopiero dwa lata później, bo w pierwszej części 2022 roku. Przeciwnikiem Chorwata był Zoran Dod, który nie dał mu jednak rady. Tym samym Andi mógł się cieszyć z kolejnego triumfu, co jeszcze bardziej rozbudziło jego sportowy apetyt. Następnym przeciwnikiem Andiego był Dani Barbir. Tym razem życie napisało inny scenariusz, a Vrtačić wychodził z oktagonu jako przegrany. Chorwat nie załamał się i z wielką ambicją ruszył do ciężkich treningów, co pozwoliło mu zwyciężyć z Matiją Bosanciciem. Ta walka otworzyła przed nim zupełnie nowe drzwi, ponieważ na horyzoncie pojawił się kontrakt z KSW.

Podpisanie kontraktu z KSW

Chorwat skorzystał z tej możliwości, a jego debiutancka walka w KSW została zaplanowana na 17 marca 2023 roku. Rywalem Andiego był Mateusz Janur. Chorwacki zawodnik wygrał w 2. rundzie i w krótkim czasie zyskał sympatię wymagającej publiczności. Później przyszła jeszcze pora na walkę na gali FNC 11, której to Andi nie będzie wspominał zbyt miło, ponieważ doznał tam porażki z będącym w doskonałej formie Robinem Roosem.

Andi słynie z tego, że lubi walczyć na pełnym dystansie, ale gdy tylko ma możliwość wywiera presję na rywalu i stara się zakończyć pojedynek przed czasem. Kilkukrotnie już mu się to udawało, dlatego dobrze wie jak zaskoczyć swojego oponenta, świetnie wykorzystując przy tym swoją technikę i wytrzymałość.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Andi Vrtačić?
Andi Vrtačić to chorwacki zawodnik MMA, który swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w kickboxingu. Urodził się 15 listopada 1994 roku w Puli.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Andi Vrtačić?
Andi Vrtačić współpracuje przede wszystkim z federacją KSW, chociaż przez długi czas pojawiał się też na galach FNC i GFN. Chorwacki zawodnik podnosi swoje umiejętności w klubie Trojan Free Fighters.
Z kim Andi Vrtačić stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w kickboxingu oraz w formule MMA?
Pierwsza zawodowa walka Andiego Vrtačicia w kickboxingu odbyła się 2 listopada 2018 roku. Lepszy od Chorwata był wtedy Nikita Chub. Z kolei jego debiutancka walka w MMA została zorganizowana 22 lutego 2020 roku i Andi wyszedł z niej zwycięsko, pozostawiając w pokonanym polu Leona Krajacicia.
Jakich rywali w trakcie dotychczasowej kariery pokonał już Andi Vrtačić?
Andi Vrtačić pokonał już kilku mocnych i utalentowanych rywali. W tej grupie znaleźli się Leon Krajacić, Zoran Dod, Matija Bosancić i Mateusz Janur.

Fani lubią też

Zobacz też