Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Calvin Harris

Calvin Harris

Calvin HarrisOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Calvin Harris przygotował wyjątkowy set dla swoich fanów prosto z Los Angeles. Wydarzenie online ma też na celu wsparcie walki z koronawirusem.  Stream poniżej. 

 

 

Calvin Harris czyli Adam Richard Wiles to szkocki DJ, producent muzyczny, wokalista i twórca piosenek. Urodził się w 1984 roku w miasteczku Dumfries. Po skończeniu szkoły pracował w supermarkecie oraz w przetwórstwie ryb, aby zarobić na konsolę.

Początek kariery Calvina Harrisa 

Zaczął tworzyć i nagrywać piosenki, które publikował na serwisie Myspace. Pomogło mu to wydać debiutancką płytę „I Created Disco” w czerwcu 2007 roku. Płyta pokryła się złotem w Wielkiej Brytanii i zawierała piosenki takie jak „Acceptable in the 80s” oraz „The Girls”.

 

Druga płyta Calvina Harrisa  „Ready for the Weekend” ukazała się w sierpniu 2009 roku i oprócz tytułowego utworu wylansowała hity „I'm Not Alone”, „Flashback” czy „You Used to Hold Me”. Ponownie pokryła się złotem w Wielkiej Brytanii.

 

Trzeci album - „18 Months”, wydany w 2012 roku odniósł międzynarodowy sukces, pokrywając się złotem między innymi w Stanach Zjednoczonych czy Irlandii, a także platyną w Polsce, Australii i kilku innych krajach. W rodzimej Wielkiej Brytanii uzyskał status potrójnej platyny. Znalazł się tam hit „We Found Love”, nagrany z Rihanną, który przyniósł artyście nagrodę Grammy za najlepszy teledysk.

 

Krążek pod tytułem „Motion” z 2014 roku pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji, a także złotem w Australii i Meksyku. Zajął także 5. miejsce na liście najpopularniejszych albumów w USA - Billboard 200.  Płyta artysty - „Funk Wav Bounces Vol. 1” ukazała się w czerwcu 2017 roku, po niej wydał jeszcze dwie, ostatnią w 2020 roku.  Calvin Harris zaprosił do współpracy wiele gwiazd takich jak Ariana Grande, Nicki Minaj czy Katy Perry. Koncerty Calvina Harrisa nieustannie cieszą się wielką popularnością czyniąc go jednym z najbardziej znanych DJ-ów na świecie.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Calvin Harris?
Calvin Harris, a właściwie Adam Richard Wiles, urodzony 17 stycznia 1984 roku w Dumfries, jest szkockim DJ-em oraz producentem muzycznym. Jest również założycielem wytwórni Fly Eye Records.
Jaką muzykę tworzy Calvin Harris?
Calvin Harris tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak dance-pop, pop, dance oraz EDM.
Kiedy Calvin Harris zaczął tworzyć muzykę elektroniczną?
Artysta zdobył popularność dopiero po ukazaniu się singla "We Found Love", który został nagrany z Rihanną. Dzięki temu utworomi współpracą z Calvinem zainteresowało się wiele innych gwiazd.
Jaki był pierwszy album Calvina Harrisa?
Pierwszym albumem artysty jest "I Created Disco", którego premiera w Wielkiej Brytanii miała miejsce 18 czerwca 2007 roku.
Z jakimi gwiazdami współpracował Calvin Harris?
Po ukazaniu się singla "We Found Love", przy którym pracował z Rihanną, przyciągnął ogromne zainteresowanie wielu światowych gwiazd. Do jego sukcesów można zaliczyć współpracę z Kylie Minogue, DJ Tiësto, Ellie Goulding, Dizzee Rascal czy Tinie Tempahem.

Fani lubią też

Zobacz też